Doświadczenie zdobywali w Hiszpanii

P1080273
fot. nadesłane

Młodzież wyjechała na zagraniczny staż zawodowy. Poza pracą u boku lokalnych specjalistów mieli okazję poznać uroki nadmorskiej Malagi.

Osiemnastu uczestników Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roszkoszy w dniach 30 marca – 13 kwietnia odbywało staż zawodowy w prywatnych przedsiębiorstwach w miejscowości Malaga w Hiszpanii. Młodzież kształciła się w zawodnie kucharza, fryzjera, murarza, montera zabudowy oraz mechanika pojazdów samochodowych. Zdobywali tam wiedzę i doświadczenie zawodowe u boku profesjonalistów z tamtejszych firm.

Staż był dla młodzieży również nauką właściwego reagowania w sytuacjach trudnych w pracy. Była to okazja do rozwinięcia umiejętności komunikacji w języku hiszpańskim.

Wolne od pracy chwile, uczestnicy wykorzystywali na zwiedzanie zakątków nadmorskiej Malagi. Zwiedzili między innymi jedną z największych hiszpańskich katedr – „Santa Iglesia Catedral Basilica de la Encarnacion” oraz pałac Alcazaby i jego ogrody. Kolejnym punktem wycieczki był Muzeum Picassa w Maladze przy Plaza de la Merced.

Młodzież miała także okazję na wyjazd do Granady. Jest to jedna z najważniejszych miejscowości turystycznych w Hiszpanii. Kurort słynie z położenia nad brzegiem Morza Śródziemnego u podnóża gór Sierra Nevada. Miejscowość zachwyca pałacem Alhambra wpisanym na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Staż odbył się w ramach projektu „Wypracuj przyszłość – staże zawodowe gwarancją sukcesu na rynku pracy”. Był finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO WER.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *