Dożynki Powiatu Bialskiego w Drelowie

DSC_00 (1)

Bez wątpienia była to największa dożynkowa impreza w tym roku.  Nie zabrakło ciepłych słów, konkursów oraz tradycyjnych i regionalnych specjałów.

W ubiegłą niedzielę (2 sierpnia) w Drelowie odbyły się XX Dożynki Powiatowe. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą dziękczynną. Po mszy korowód przeszedł tłumnie na miejsce wydarzenia z Orkiestrą Dętą z Łomaz na czele.

Po oficjalnym rozpoczęciu i przywitaniu gości przyszedł czas na prezentację wieńców dożynkowych z różnych gmin i miast powiatu bialskiego. Tradycyjnie, starostowie dożynek wręczyli gospodarzom chleb, który jest symbolem plonów i ciężkiej pracy rolników. – Rolnicy to jedni z najciężej pracujących ludzi, bo tak rzeczywiście jest. Gdyby policzyć ich rzeczywisty dochód jaki z tej ciężkiej pracy uzyskują i przeliczyć to na „godzinówkę”, zarabiają w tym kraju najmniej – tłumaczył  Piotr Kazimierski, wójt gminy.

Całej imprezie towarzyszyły występy, pokazy i atrakcje dla dzieci przygotowane przez gminy jak i organizatorów. Każde ze stoisk było inne. Gminy stawiały na tradycję, regionalizm, ale także nowoczesność. Uczestnicy mogli spróbować wielu regionalnych specjałów oraz zobaczyć dawne obrzędy i inscenizacje.

Po zakończeniu części oficjalnej odbyło się ogłoszenie wyników konkursów. Nagrodę za najpiękniejszy wieniec dożynkowy otrzymała gmina Drelów. Za najlepsze stoisko doceniono gminę Łomazy.

Chwilę po tym rozstrzygnięto oficjalnie plebiscyt na „Najlepszą Jednostkę OSP” w powiecie bialskim, organizowany przez nasz portal. Pierwsze miejsce zajęła jednostka z Drelowa. Uzyskała większość głosów. Główna nagroda była współfinansowana przez przedsiębiorstwo Agrotechnika.

Po konkursach sceną zawładnęły zespoły ludowe. Nie lada atrakcją był występ kabaretu „Czwarta Fala”. Tuż po nich na scenę wkroczył zespół „Fortex”. Do wspólnej zabawy przyłączył się starosta bialski, który zaśpiewał razem z wokalistami Fortexu. Główną gwiazdą wieczory był zespół „Extazy” znany z takich przebojów jak „Noc taka czarna” czy też „Jesteś moją wyśnioną”. Główną gwiazdą wieczoru był zespół „Extazy”, który porwał publiczność do tańca.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *