Drogowi rekordziści stracili „prawko”

Drogowi rekordziści stracili "prawko" 16

W miniony weekend policjanci z grupy „speed” zatrzymali uprawnienia sześciu kierowcom, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością powyżej 100 km/h. Do wszystkich zdarzeń doszło na tej samej trasie – krajowej „dwójce”.

W Tłuśccu w niewiele ponad półtorej godziny policjanci zatrzymali trzech kierowców. Kilka minut po 8 funkcjonariusze zauważyli jadące z dużą prędkością Audi. Fotoradar wskazał, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. Kwadrans później policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kolejne auto. 40-letnia mieszkanka powiatu otwockiego, pędziła Oplem w terenie zabudowanym 112 km/h. Chwilę po godzinie 9.30 zatrzymano mieszkańca Kutna kierującego autem marki KIA. Radar wykazał, że 37-latek przekroczył prędkość o 66 km/h.

Poczynania kolejnych trzech kierowców, którzy stracili „prawko” uwiecznił policyjny wideorejestrator. Po godzinie 13 policjanci zatrzymali niechlubnego rekordzistę. 24-letni mieszkaniec gminy Parczew jechał Mercedesem z prędkością 118 km/h. 41-letni kierowca z powiatu ciechanowskiego stracił uprawnienia za przekroczenie dozwolonej prędkości o 58 km/h. Dwadzieścia minut później policjanci zatrzymali kolejnego pirata drogowego. 46-letni mieszkaniec Warszawy kierujący Audi również miał na liczniku o 58 km/h za dużo.

– Wszyscy kierowcy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące. W większości przypadków otrzymali wysokie mandaty i punkty karne. W jednym przypadku sprawa znajdzie swój finał w sądzie – pisze Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy policji.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Brawo !!!! Łapać i zabierać prawo jazdy to może się nauczą jeździć przepisowo i nie narażać inne osoby na niebezpieczeństwo…!!!