Drugie złoto w rękach siatkarzy z „Szóstki”

IMG 0
fot. nadesłane

Zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 6 po raz kolejny pokazali klasę i ponownie zdobyli złoty medal oraz tytuł mistrza województwa. Siatkarze będą reprezentowali Białą Podlaską oraz województwo w rozgrywkach ogólnopolskich.

We wtorek (2 kwietnia) rozegrany został Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w mini-siatkówce chłopców w kategorii „czwórki”. Do sportowego starcia przystąpiło sześć drużyn, w tym reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej. Podopieczni Joanny i Macieja Sobierajów zmierzyli się ze szkołami PSP nr 4 w Krasnymstawie oraz SP w Annopolu. Oba mecze wygrali 2:0. W finale zawodnicy spotkali się z drużyną SP nr 21 w Lublinie, którą pokonali 2:1.

– To był bardzo udany występ naszych podopiecznych. Cieszymy się z osiągniętych wyników. W tym roku podwójne „złoto”. Nasza szkoła od lat słynnie z dobrego szkolenia młodych siatkarzy. Rokrocznie znajduje się w siatkarskiej czołówce wojewódzkiej i ogólnopolskiej – mówi trener Maciej Sobieraj.

Zwycięską drużynę tworzą uczniowie klasy sportowej VI i V oraz Akademii SOS w Szkole Podstawowej nr 6: Bartosz Mazur, Michał Ratajczak, Oliwer Chodyka, Filip Kowieski, Dawid Wojewódzki, Mateusz Wsuł, Michał Bogusz, Klaudiusz Maksymiuk, Mikołaj Szymanek, Sebastian Mirończuk i Mateusz Gryciuk.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *