Duch świąt ciągle żywy w piosenkach

24_MFKW_afisz_program

Dwadzieścia siedem chórów i zespołów z Polski, Ukrainy, Białorusi i Rosji zawita w Terespolu. Będzie to świetna okazja do posłuchania dawnych melodii obrządku wschodniego.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich odbędzie się po raz dwudziesty czwarty. Celem festiwalu jest wzajemna prezentacja dorobku kulturowego oraz przywracanie roli kolęd w pogłębianiu religijności narodów. Pierwszy dzień kolędowania zacznie się w sobotę (26 stycznia) od godziny 15. Zaśpiewają zespoły tj. Zespół Wokalny Wiejskiego Domu Kultury “OMOFOR-Nowe Zasimowicz” z Białorusi, a także Zespół Folklorystyczny Rosyjskiego Instytutu Dziedzictwa “Kamyshinka” z Moskwy czy Chór Żeński Państwowego Uniwersytetu im. Ivana Franki “Lira” z Lwowa.

Za to w niedzielę (27 stycznia) będzie okazja by posłuchać m.in. Zespołu Folklorystycznego Związku Ukraińców Podlasia “Dobryna” z Białegostoku, a także Chór Soboru Zmartwychwstania Pańskiego z Brześcia oraz Zespół Folklorystyczny Dziecięcej Szkoły Muzycznej im. S.I. Taneeva SUDARUSHKA z Zwienigorodu w Rosji.

Program festiwalu może być wzbogacony o imprezy towarzyszące m.in. wystawy fotograficzne, prezentacje czy pokazy filmów.

Wydarzenie będzie miało miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury w Terespolu przy ul. Henryka Sienkiewicza 27. Wstęp jest bezpłatny.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *