Dużo chętnych do żłobka. Czy powstanie nowy?

Dużo chętnych do żłobka. Czy powstanie nowy? 16

W Białej Podlaskiej funkcjonuje jeden żłobek samorządowy w dwóch oddziałach. W tym roku nabór był prawdziwym oblężeniem. O jedno miejsce walczyła dwójka dzieci. Czy miastu potrzebna jest kolejna taka placówka?

Do miejskiego żłobka wpłynęło ponad 200 wniosków o przyjęcie. Tematem naboru i przyszłości zainteresowała się jedna z radnych, która zasiada w radzie miasta Biała Podlaska pierwszą kadencję. – W prognozie finansowej nie ma mowy o żłobkach miejskich. Z tego co się orientuję złożonych zostało 211 wniosków, a przyjętych zostało 103 dzieci. Co z resztą? – pytała na sesji rady miasta Anna Korolczuk. Zasugerowała, że władze miasta powinny ponownie skorzystać z programu Maluch, który współfinansuje powstanie takich placówek.

Miasto w ostaniach latach otworzyło filę żłobka zlokalizowanej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Leszczynowej. Sfinansowano tą przebudowę również ze wsparcia środków państwowych. Dotychczas pomieszczenia, które były nie użytkowane. Teraz dzieci mogą skorzystać z dwóch placówek: na osiedlu Młodych oraz przy ul. Janowskiej.

Jakie są szanse na powstanie nowego miejsca dla maluchów?  – W tegorocznym budżecie nie mamy środków na tworzenie takich miejsc – podkreśla Michał Litwiniuk, prezydent Białej Podlaskiej. Ale nie mówi nie. Dodaje, że we wrześniu będzie opracowywany budżet na przyszły rok i dzielone będą pieniądze na różne wydatki i ta inicjatywa jest warta rozważenia.

Udostępnij!

Komentarze: 5

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. ak! Zdecydowanie…… Miastu Biała Podlaska jest potrzebna inicjatywa rozwoju programu Maluch, chociażby z tego względu,że na świat przychodzi coraz więcej dzieci. Obecny ŻŁOBEK MIEJSKI SKARBIEC SKRZATA I AKADEMIA ODKRYWCY jest bardzo dobrze zarządzany przez obecną p. Agnieszkę Kulicką, która to właśnie posiada właściwe kompetencje do zarządzania tą placówką. Takie osoby jak p. Agnieszka Kulicka powinny być wspierane przez władze miasta Biała Podlaska m. in. Prezydenta w zakresie rozwoju żłobka, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Miasta Biała Podlaska. Skoro ta instytucja cieszy się ogromnym powodzeniem to dlaczego nie może być dalej rozwijana w tym kierunku? Chyle czoła w kierunku p. A. Kulickiej, która jest dla mnie zupełnie obcą osobą, ale obserwując nowo powstałą filię żłobka jestem pod wrażeniem jej funkcjonowania tj; wyposażenia, przygotowywanych posiłków przez Panią Intendent Dominikę i pracę całego zespołu, który w nim pracuje.
    Nowo powstały żłobek w zupełności będzie źródłem zapewnienia bezpieczeństwa dzieciaczkom oraz będzie miał niebagatelny wpływa na zapewnienie bezpieczeństwa społecznego w postaci nowych miejsc pracy w Naszym Mieście, które jest Naszą Małą Ojczyzną, o którą wszyscy powinniśmy dbać.

  2. Skąd ta fascynacja p. A. Kulicką? Też ją znamy od lat ( od kiedy była przedszkolanką w przedszkolu katolickim ) i niestety nie podzielamy tej opinii.
    Tekst wygląda na pisany przez ww panią.

  3. Te pochwały Pani Kulickiej zostały chyba napisane przez pracownice żłobka, którym Pani Kulicka każe pisać komentarze na forach. Ta kobieta nie nadaje się na to stanowisko.Rodziców traktuje nierówno i uważa, że jest niezastąpiona na tym stanowisku.

    1. Jako, że moje dziecko idzie do żłobka od września będę mógł wyrazić opinie później, ale zdecydowanie za dużo wazeliny, a jak wiadomo co za dużo to nie zdrowo, albo jak kto woli od przybytku głowa nie boli. Poważnie przesadziłeś Człowieku,