Dwa starty i dwie „życiówki”

Sieradz 2018

Od 30 czerwca do 1 lipca w Sieradzu trwały 35 Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. To kolejne lekkoatletyczne zmagania, w których wzięły udział zawodniczki bialskiego AZS AWF. Mowa oczywiście o Monice Stypułkowskiej, Agacie Stypułkowskiej oraz Weronice Zielińskiej.

Siedmioboistka Monika zmierzyła się z najlepszymi w Polsce specjalistkami w biegu na 100 metrów przez płotki oraz w skoku w dal. Zanim przystąpiła do konkurencji biegowej, jej rekord życiowy wynosił 14.80 sek. Po biegu eliminacyjnym poprawiła go uzyskując wynik 14.54 sek., tym samym awansując do finału. Zajęła w nim ósme miejsce z rezultatem 14.57 sek. Należy zaznaczyć, że uzyskane przez zawodniczkę wyniki są lepsze od minimum na Mistrzostwa  Polski  Seniorów, które  odbędą  się  od 20 do 22 lipca  w  Lublinie. Jeśli chodzi o skok w dal, Monika Stypułkowska w czwartej kolejce uzyskała wynik 5,78m, czym poprawiła swój najlepszy tegoroczny rezultat o 1 cm. Ostatecznie uplasowała się na szóstej pozycji.

Druga zawodniczka, Agata Stypułkowska w biegu na 100 m uzyskała czas 12.83 sek., najlepszy w tym sezonie. Przystąpiła również do skoku w dal, w którym osiągnęła wynik 5,63 m, zajmując ósme miejsce. Z kolei Weronika Zielińska, która miesiąc temu wywalczyła brązowy medal w siedmioboju oraz trzecie miejsce w podnoszeniu ciężarów, tym razem przystąpiła do rywalizacji w rzucie oszczepem. Niestety ten start nie należał do zbyt udanych. Weronika uplasowała się na 10 miejscu. Głównie pokonał ją ból pleców, ale sprawę utrudniał też silny, boczny wiatr. Zawodniczka rzuciła na odległość 36,21m. Rekord życiowy Weroniki wynosi ponad siedem metrów więcej.