Dwaj bracia pijani jechali pojazdami

Dwaj bracia pijani jechali pojazdami 16

 Mężczyźni niemal w tym samym czasie zatrzymani zostali do kontroli drogowej. Gdy mundurowi doprowadzili ich do komendy okazało się, że są to bracia. 33-latek podróżował motorowerem mając w organizmie niemal 1,5 promila alkoholu natomiast w przypadku starszego z mężczyzn urządzenie wykazało niemal 3 promile alkoholu w organizmie.

– Na ul. Janowskiej funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli kierującego motorowerem, którego sposób jazdy wzbudził ich podejrzenia. Mundurowi zatrzymali kierowcę jednośladu do kontroli. Za kierownicą pojazdu siedział 34-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. Mężczyzna był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w jego organizmie – podkreśla podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji. .

Po około 10 minutach od pierwszego zdarzenia na ul. Jana III Sobieskiego drogówka zatrzymała do kontroli kierowcę osobowego VW. Tu badanie wykazało niemal 3 promile alkoholu. Kierowcą pojazdu był 33-letni mieszkaniec gminy Piszczac.

Kiedy obydwaj doprowadzeni zostali do bialskiej komendy, okazało się, że 33 i 34-latek to bracia.

O dalszym losie „amatorów jazdy na podwójnym gazie” zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *