Dyrektor BCK zostanie wyłoniony w drodze konkursu

Dyrektor BCK zostanie wyłoniony w drodze konkursu 16

Do końca stycznia pełniącym obowiązki dyrektora Bialskiego Centrum Kultury był Zbigniew Kapela, który miał zostać powołany na stanowisko szefa tej instytucji. O zgodę na taki krok miasto musiało zwrócić się z zapytaniem do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Resort zdecydował jednak, że przeprowadzenie konkursu jest warunkiem koniecznym.

Obowiązki Zbigniewa Kapeli wraz z początkiem lutego przejęła Małgorzata Rafał, która wcześniej pełniła funkcję specjalisty ds. informacji i organizacji wydarzeń kulturalnych. Niejednokrotnie była współorganizatorką Jarmarku Bożonarodzeniowego, rajdów rowerowych oraz szeregu innych imprez. Jako pełniąca obowiązki dyrektora będzie pracować do 31 marca. Tego dnia przypada również przewidywany termin rozpatrzenia wniosków oraz zakończenia postępowania konkursowego na nowego dyrektora. Zarządzenie o rozpoczęciu procedury konkursowej wczoraj (7 lutego) wydał Maciej Buczyński, zastępca prezydenta Białej Podlaskiej.

Kandydaci przystępujący do konkursu muszą m.in. posiadać wyższe wykształcenie II st. w zakresie kultury lub wyższe II st. oraz studia podyplomowe w zakresie zarządzania kulturą. Od ubiegających się o stanowisko dyrektora wymaga się również posiadanie minimum 5-letniego ogólnego stażu pracy, a tym 3-etniego na stanowisku kierowniczym. Ważna jest także znajomość zadań i specyfiki funkcjonowania Bialskiego Centrum Kultury. Dodatkowym wymaganiem jest doświadczenie w pozyskiwaniu pozabudżetowych środków finansowych, w tym unijnych na realizację projektów kulturalnych.

ZOBACZ TAKŻE: Zarządzenie prezydenta ws. ogłoszenia konkursu na dyrektora BCK

 

 

Udostępnij!

Komentarze: 8

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. o kim mowa?…. na emeryturze w Wod-kan-ie ma sporo wolnego, i jak mawia prezes Bystrzyński był wakat, wpłynęło jedno podanie i po co komuś konkurs. Czapski! ma takie wielkie doświadczenie ,że na pewno pomoże bialskiej kulturze. no i spełnia część wymogów, a resztę uzupełni potem…

  2. Takie kwalifikacje ma paru ludzi. A jedna mogłaby wrócić do bck i w końcu zrobić porządek. Bo zna ludzi w bck. Renata czekamy!

  3. Dlaczego tylko wybór na dyrektora BCK w drodze konkursu? Czy na inne stanowiska w mieście to tylko po znajomości i bez konkursu? Biedna ta Biała P. po wyborach. Oj biedna. Piaskiem w oczy.

    1. Dlatego, że PiS w 2016 roku zlikwidował ustawą konieczność rozpisywania konkursów na stanowiska kierownicze. Następnie poobsadzał swoimi fachowcami wszystko co było możliwe. Efekty są takie jak w janowskiej stadninie.