Dzieci do komputerów. Twórz sztukę razem z „Pikselem”

11 artykuł piksel
fot. nadesłane BCK

Od września będzie możliwość zapisania swojej pociechy na zajęcia w Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel”. Pomimo, że „Piksel” działa od niedawna, ma na swoim koncie wiele sukcesów.

Pracownia Grafiki Komputerowej „Piksel” działa przy Bialskim Centrum Kultury od ponad roku. Wyposażona została w dziesięć stanowisk dla młodych twórców. – W lutym tego roku otworzyliśmy również Galerię Sztuki Dziecka aby doceniać i eksponować wspaniałe prace dzieci z naszego miasta – mówi Zbigniew Kapela, dyrektor BCK.

W „Pikselu” dzieci uczą się korzystać z komputera jako narzędzia do tworzenia obrazów i filmów animowanych. – Zajęcia wyrabiają twórcze spojrzenie na świat, dając wiele radości z tworzenia – wyjaśnia Lilla Wielgan-Michaluk, instruktor pracowni.

Pomimo niedługiego okresu funkcjonowania, podopieczni pracowni osiągneli już wiele sukcesów w lokalnych jak i międzynarodowych konkursach. Dzieci zajmowały wysokie lokaty między innymi na Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży XVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Marc Chagall – Błękitna Podroż”, w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Niebo w Kolorze – Spotkanie z Zorzą Polarną”, Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Hej, przygodo!”, konkursie „Sztuka Smaku – Kuchnia Artystyczna”, oraz w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zabierz mnie tam wyobraźnią – Moje jedyne marzenie”.

Filmy artystów „Piksela” również pojawiły się w Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci „Oko Kalejdoskopu”, unikalnej polskiej panoramie dziecięcej twórczości.

Od września będzie można zapisać swoją pociechę do „Piksela”. Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu dla dwóch grup wiekowych: pierwsza grupa wiekowa to dzieci od 8 do10 lat, druga grupa wiekowa to dzieci mające 10 lat i więcej. Zajęcia poprowadzi mgr sztuki Lilla Wielgan-Michaluk.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *