Dzieci już korzystają z nowego przedszkola

DSC_5657
fot. Karolina Jaszczuk

Na ten dzień kodeńska społeczność czekała bardzo długo. Ze starego przedszkola, które już od bardzo dawna „wołało” o remont, maluchy przeniosły się do całkowicie nowego obiektu. Jego budowa była jedną z najważniejszych inwestycji ostatnich lat, która została zrealizowana w gminie Kodeń. 

Przedszkolaki z gminy Kodeń już oficjalnie uczęszczają na zajęcia do nowego budynku. W minioną środę (10 października) zorganizowano specjalną uroczystość. Maluchy w towarzystwie swoich rodziców i przedstawicieli władz gminy przemaszerowały ze starego przedszkola do nowego, które powstało tuż przy Zespole Placówek Oświatowych w Kodniu. W barwnym korowodzie uczestniczyła również tutejsza Orkiestra Dęta.

– Nareszcie po wielu latach próśb, wniosków i petycji społeczeństwo Kodnia doczekało się przedszkola bez grzybu i wilgoci. Ryzykowną decyzję o budowie nowego obiektu podjąłem w 2015 roku. Wówczas nie było jeszcze ogłoszonego projektu. Wspólnymi siłami pracownicy urzędu gminy – sekretarz Mariusz Zańko, skarbik Agnieszka Huk i Mariusz Tur – szukali środków, które można by pozyskać na budowę przedszkola. Nie było łatwo. Pojawił się jeden jedyny program, z którego skorzystaliśmy i pozyskaliśmy 797 tys. zł dofinansowania – mówi Jerzy Troć, wójt gminy Kodeń. – Środki te przyznał Urząd Marszałkowski, ale wsparło nas również Starostwo Powiatowe.

Przypomnijmy. Przedszkole ma trzy sale, a każda z nich może pomieścić 25 dzieci. Całkowity koszt wykonania obiektu to niemal 2,2 mln zł.

 

Poniżej artykuły i zdjęcia przedstawiające, jak przebiegały prace nad budową przedszkola.

Nowe przedszkole na jesień

Przedszkole samorządowe na ostatniej prostej

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *