Dzieci pobiegły po finał

YXJ0aWNsZXMvMjAxODA0MDcxNDMxNTEtNjQtMi5qcGc=,
Za nami półfinał wojewódzki w drużynowych biegach sztafetowych dzieci. Sprawdź, kto okazał się najlepszy.
Zawody odbyły się wczoraj o godzinie 10 w Szkole Podstawowej w Sworach. Znamy wyniki tego starcia. Wśród dziewcząt z rocznika 2007 i młodszych najlepsza była Weronika Kucińska (SP nr 1 Łuków). Na drugim miejscu uplasowała się Agnieszka Rosińska (SP nr 3 Międzyrzec Podlaski), a na trzecim Zuzanna Dobrowolska (SP nr 5 Łuków). O awansie do następnego etapu rozgrywek decydowała jednak całkowita liczba punktów do współzawodnictwa. W efekcie do finału wojewódzkiego dostały się dziewczęta z SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim i SP nr 1 w Łukowie. Rozgrywki odbędą się 25 kwietnia w Tomaszowie Lubelskim.

Wśród chłopców tych samych roczników sytuacja przedstawiała się następująco. Pierwsze miejsce zajął Filip Charczuk (SP nr 5 Łuków), natomiast drugie Michał Gryczka, a trzecie Bartosz Rybka (obaj z SP nr 1 Łuków). Najwięcej punktów do współzawodnictwa zajęli biegacze z SP nr 1 w Łukowie i SP nr 5 w Białej Podlaskiej, i to oni powalczą w finale.

Z dziewcząt roczników 2005 i 2006 najszybsza była Amelia Mikołajczuk (SP nr 3 Międzyrzec Podlaski). Drugie miejsce zajęła reprezentantka tej samej szkoły Dagmara Lubina. Trzecie miejsce zdobyła Amelia Najdyhor (SP nr 5 Biała Podlaska). Do kolejnego etapu rozgrywek dostały się drużyny z SP nr 5 w Białej Podlaskiej i SP nr 1 w Łukowie.

Wśród chłopców najlepiej poradził sobie Bartłomiej Matejek (SP nr 5 Biała Podlaska). Drugie miejsce zajął Marcin Kondraszuk (SP nr 5 Biała Podlaska), a trzecie Hubert Grzebisz (SP Gręzówka). W finale powalczą drużyny z SP nr 5 w Białej Podlaskiej i SP nr 1 w Łukowie.