Dzieci spotkały Mikołaja. Były zabawy i pisanie listów

DSC_7369

W Mikołajki (6 grudnia) na placu Wolności w Białej Podlaskiej odbył się spotkanie ze Świętym Mikołajem. Podczas wydarzenia dzieci i dorośli mogli spotkać Mikołaja we własnej osobie, porozmawiać z nim oraz otrzymać łakocie.

Zainteresowaniem cieszyła się Poczta Świętego Mikołaja. Dzieci i dorośli chętnie pisali listy i obrazowali to co chcieliby znaleźć pod choinką. Ponad 100 listów od bialskich dzieci trafi do brodatego świętego. Imprezie towarzyszyły tańce i animacje przeprowadzone przez Samorząd Studentów AWF. Uczniowie bialskiego „Ekonomika” umilili dzień mieszkańcom miasta świątecznymi pierniczkami, które zostały wykonane przez klasy gastronomiczne.

Na scenie pojawili się też uczniowie „Staszica”, który zaśpiewali piosenki ze świątecznego repertuaru i nie tylko. Zaraz po nich dziennikarze tygodnika „Podlasiak” rozstrzygnęli konkurs i wręczyli nagrody laureatom.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Michał Litwiniuk.

Głównym organizatorem wydarzenia był portal Biała24.

Podziękowania należą się też współorganizatorom tej imprezy. Kino Cinema 3D ufundowało cukierki oraz maskotkę Kinolka, która bawiła dzieci zgromadzone na placu. O nagłośnienie imprezy zadbało Bialskie Centrum Kultury. Wsparcie okazał także lokalny przewoźnik Garden Express, którego świąteczny bus i śnieżynki pojawiły się na imprezie. Mariusz Filipiuk, starosta bialski oraz Mariusz Kiczyński, przewodniczący rady powiatu zadbali aby nie zabrakło słodkości dla najmłodszych. Piękne, świąteczne drzewka ufundowało Gospodarstwo Rolno-Leśne B. i W. Kołodyńscy prowadzące sprzedaż choinek przy ul. Białka 30. O ich transport zadbał Jakub Kościukiewicz z pomocy drogowej. W organizację wydarzenia włączył się też tygodnik „Podlasiak”.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *