Dzieci wiedzą, że „stok nie dla bałwanów”

Dzieci wiedzą, że "stok nie dla bałwanów" 16
fot. KMP Biała Podlaska

Funkcjonariusze policji spotkali się z młodzieżą z międzyrzeckich szkół. Ogłosili także konkurs plastyczno-fotograficzny.

Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego spotkali się z uczniami. Spotkanie odbyło się w ramach zainaugurowanej już po raz III ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Ma ona na celu promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów oraz informowanie o przepisach obowiązujący na stokach.

Podczas akcji młodzież zapoznała się także z Dekalogiem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Wielu uczniów przyznało, że jeździ na nartach, jednak do tej pory nigdy nie słyszeli o dekalogu.

W trakcie spotkania nie zabrakło również informacji na temat bezpiecznych zachowań w domu, szkole i na podwórku oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci przypomnieli również o konieczności noszenia elementów odblaskowych oraz konsekwencjach nie przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Policjanci ogłosili także konkurs fotograficzno-plastyczny „Stok nie jest dla bałwanów”. Warunkiem jest nadesłanie jednej pracy o tematyce nawiązującej do dekalogu FIS. Więcej informacji w regulaminie.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Taa na „stoku” w Międzyrzecu tak bardzo chciano poprawić bezpieczeństwo, że „snowboardowej patologii” zabroniono wstepu na obiekt 😛