Rodzina razem. Świętowali dorośli i dzieci

IMG_2049
Fot. Magdalena Żuk

Początek czerwca jest czasem szczególnym dla wszystkich dzieci. To właśnie wtedy przypada święto najmłodszych. Maluchy obchodziły je również w nadbużańskim miasteczku.

Piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka „Rodzina Razem” odbył się wczoraj (3 czerwca) w parku miejskim w Terespolu. Dla milusińskich, ale również dla nieco starszych, przygotowano wiele atrakcji. Na początek widownia miała okazję zobaczyć występy taneczne w wykonaniu Zespołu Tańca Nowoczesnego „Flesz”.

Następnie przyszedł czas na pokaz ratownictwa medycznego, o który zadbali studenci Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej. Zebrani mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób poprawnie przeprowadzić akcję udzielania pierwszej pomocy.

Tradycją są już występy gości z Brześcia. Tym razem były to dzieci i młodzież z Centrum Kształcenia Dzieci i Młodzieży, które zaprezentowały tańce ludowe i piosenki rosyjskie, angielskie i francuskie. Na zakończenie zaśpiewali laureaci XXVII Dziecięcego Festiwalu Piosenki, który odbył się kilka dni wcześniej.

To wszystko działo się na scenie, lecz poza nią również nie brakowało atrakcji. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się oczywiście wesołe miasteczko. Chętni mogli wziąć również udział w warsztatach rękodzielniczych. Nie brakowało też różnego rodzaju konkursów i zabaw animacyjnych.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *