Dziewczynka chodziła po ulicy bez butów. Ojciec spał w domu

Dziewczynka chodziła po ulicy bez butów. Ojciec spał w domu 16
3-latka ubrana jedynie w piżamę i skarpetki samotnie chodziła środkiem jezdni. Ojciec dziewczynki w tym czasie spał.
Wczoraj chwilę po godzinie 9 dyżurny bialskiej komendy otrzymał telefon z informacją od mieszkanki Białej Podlaskiej, że na jednej z ulic miasta natknęła się na małą dziewczynkę. Obok dziecka nie było żadnego opiekuna, więc kobieta zaprowadziła je do pobliskiej przychodni zdrowia.

– Wysłani na miejsce policjanci przez dłuższy czas nie mogli ustalić, gdzie mieszka dziewczynka i kto się nią opiekuje. Dopiero po 10 do przychodni przyszedł mężczyzna szukający dziecka. Okazało się, że 23-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jest ojcem dziewczynki. Ponieważ policjanci wyczuli od niego woń alkoholu, zbadali jego stan trzeźwości – informuje kom. Wojciech Lesiuk z bialskiej komendy.

Mężczyzna miał pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Tłumaczył mundurowym, że zasnął opiekując się córeczką, ponieważ był zmęczony pracą po nocnej zmianie.

Całą i zdrową 3-latkę policjanci przekazali pod opiekę wezwanej na miejsce matki. Teraz trwają ustalenia, czy dziecko nie zostało narażone na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jeśli śledczy potwierdzą tę informację, 23-latek może trafić za kratki nawet na 5 lat. Sprawa trafi także do sądu rodzinnego.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *