Edwood zaproponował wybudowanie dwóch zapór na rzece

Edwood zaproponował wybudowanie dwóch zapór na rzece 16

Problemy z brakiem opadów i susza już jest odczuwalna w naszym regionie. Na spotkaniu u starosty bialskiego Mariusza Filipiuka, Edward Tomaszuk z Pol-Kres Edwood zaproponował przygotowanie na własny koszt zapór na rzece Danówka i Rudka.

Wczoraj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej odbyły się rozmowy o bardzo trudnej sytuacji związanej z brakiem opadów i symptomami suszy hydrologicznej. W trosce o interes społeczny i mieszkańców powiatu bialskiego starosta Mariusz Filipiuk podjął się organizacji spotkania, by stworzyć odpowiednią płaszczyznę do ustaleń dotyczących propozycji Edwarda Tomaszuka, który zasugerował, że na własny koszt przygotuje małe zapory na dwóch ciekach wodnych: rzece Rudka i Danówka.

W trakcie spotkania padło wiele ciekawych propozycji rozwiązań problemu małej retencji. W efekcie uczestnicy spotkania uznali, że propozycję należy doprecyzować, co pozwoli na podjęcie jak najbardziej korzystnej decyzji. W najbliższym czasie najprawdopodobniej odbędzie się kolejne spotkanie pod patronatem starosty bialskiego.

W spotkaniu wzięli udział starosta bialski Mariusz Filipiuk, Edward Tomaszuk reprezentujący przedsiębiorstwo Pol-Kres EDWOOD z siedzibą w Białej Podlaskiej, Henryk Gmitruczuk, dyrektor Zarządu Zlewni w Białej Podlaskiej PGW Wody Polskie, Bogdan Najdyhor, kierownik Nadzoru Wodnego w Białej Podlaskiej PGW Wody Polskie oraz Przemysław Bierdziński, dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej.

Udostępnij!

Komentarze: 5

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Czy w spotkaniu uczestniczy ktos kto powie czym to grozi dla ryb zyjacych w tych ciekach ? Czy tylko woda sie liczy ? Czy bedzie przeplawka dla ryb czy podobnie jak w malowej Gorze powdtana kolejne raje dla klusownikow

  2. urządzenia do spiętrzenia wody są wybudowane. Wystarczy opuścić deskę i jest tama
    Oprócz tego bobry też wybudowały kilka tam

  3. Do Sławka: nie bądź pesymistą, zaproponuj dobre rozwiązania problemu braku wody, bo bez zapór i tak rybki zginą. (Popraw błędy w pisowni)