Ekspedientka pomogła rannemu. Próbowano go zabić

Ekspedientka pomogła rannemu. Próbowano go zabić 16

Mężczyzna ugodzony nożem wszedł do jednego ze sklepów i poprosił o pomoc. Sprawcę szybko znaleziono i zatrzymano. Grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

W środę wieczorem (14 października) pracownica jednego z bialskich sklepów powiadomiła policjantów, że przyszedł do niej ranny, zakrwawiony mężczyzna. Kobieta wezwała służby i udzieliła mężczyźnie pomocy przedmedycznej.

– Z relacji pokrzywdzonego 20-latka wynikało, że zaatakował go znajomy. Policjanci ustalili, że jest to 42-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna dodał, że tego dnia wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie bez żadnego powodu 42-latek ugodził go nożem. Po tym próbował zadać mu kolejny cios – informuje podkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla. Pokrzywdzony trafił pod opiekę lekarzy.

Policjanci zatrzymali 42-letniego nożownika z miejscu swojego zamieszkania. Był pijany. Badanie wykazało, że ma on 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj (15 października) sprawca został aresztowany na trzy miesiące. Zgodnie z przepisami, za usiłowanie zabójstwa będzie groziło mu dożywocie.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *