Etna „wybuchnie” na święcie rolników

Etna "wybuchnie" na święcie rolników 16

Barwny korowód oraz wykonane rękoma rolników wieńce zostaną pokazane na dożynkach gminnych. Dla dziękujących za plony przewidziane są również koncerty muzyki ludowej oraz gwiazd muzyki tanecznej.

Coroczne spotkanie rolników w gminie Sosnówka, tym razem odbędzie się 18 sierpnia. Wydarzenie rozpocznie się mszą świętą w kościele w Motwicy w samo południe. Następnie zgromadzenie przeniesie się na obiekt sportowy przy szkole podstawowej w Sosnówce, tam odbędzie się uroczyste rozpoczęcie ,czyli korowód dożynkowy z prezentacją wieńcy oraz wręczenie chleba. W programie przewidziany jest koncert dziecięcego tańca zespołu Pieśni i Tańca Sosnowiacy z Sosnówki oraz Zespół Tańca Ludowego Biawena. Na scenie pojawią się zespoły z Rozwadówki, Biesiadnicy z Żeszczynki, Dworzanki z Piszczaca oraz Pohulanka z Kopytnika.

Tuż przed 17, rozpocznie się blok koncertowy. Wystąpią: Natalia Raczkowska, zespół Chotisłowianie z Białorusi, kabaret Szara Eminacja oraz zespół Wieczornica z Białorusi. Organizatorzy przewidzieli również w programie występy zespołów disco polo takich jak: Energy Girls oraz Lili. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Etna. Na koniec przewidziana jest zabawa taneczna.

Dodatkowymi atrakcjami, które umilą nam dzień będą to: stoiska koła gospodyń wiejskich z terenu gminy Sosnówka, stoiska wystawiennicze firm i instytucji, mała gastronomia, stoiska z rękodziełem i zabawkami, animacje dla dzieci, wesołe miasteczko i wiele innych.

Organizatorem wydarzenia jest Wójt Gminy oraz i Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce.

Patronem medialnym wydarzenia jest portal bp24.pl

Etna "wybuchnie" na święcie rolników 17

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *