Fachowcy z Brzeskiej

20171007_100425

Projekt pt. „Fachowcy z Brzeskiej” realizowany był w ZSZ nr 2 w Białej Podlaskiej od maja 2017 roku do września bieżącego roku. Dofinansowano go ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W ciągu dwóch lat trwania projektu zrekrutowano do niego 212 uczniów.

Podczas wakacji młodzież brała udział w miesięcznych, płatnych stażach i praktykach na terenie bialskich przedsiębiorstw. Była to dla nich okazja do sprawdzenia swojej wiedzy w praktyce jak też nabycia nowych umiejętności i poznania przyszłych stanowisk pracy.

Uczniowie rozwijali swoje umiejętności także podczas zajęć dodatkowych w 19 blokach tematycznych zgodnych z ich kierunkami kształcenia. Zajęcia kończyły egzaminy zewnętrzne. 36 uczniów uzyskało uprawnienia SEP, a 46 uczniów nabyło kwalifikacje spawalnicze MAG i TIG.

Projekt obejmował także kształcenie nauczycieli. 28 z nich wzięło udział w stażach i specjalistycznych szkoleniach zawodowych. Odbyli kursy „Międzynarodowy Instruktor Spawalniczy”, „Rusztowania budowlano- montażowe”, „Odnawialne źródła energii” oraz szkolenia: Adobe Ilustrator, Photoshop, Projektowanie i skład. Kilkoro ukończyło także studia podyplomowe na Wydziale Mechatroniki na Politechnice Warszawskiej na kierunku „Mechatronika w kształceniu zawodowych”.

Łączna wartość projektu to ponad 3,5 mln złotych, z czego ponad połowa została przeznaczona na zakup specjalistycznego sprzętu, pomocy dydaktycznych i materiałów eksploatacyjnych do pracowni zawodowych oraz na zajęcia dodatkowe. W nowoczesny sprzęt, wykorzystywany podczas zajęć realizowanych w szkole, zostało wyposażonych 20 pracowni.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *