Fala włamań do ogródków

Fala włamań do ogródków 16

Nieco wcześniej niż właściciele ogródków, sezon „działkowy” zaczęli złodzieje. W ciągu kilku ostatnich dni policja przyjęła siedem kolejnych zgłoszeń.

Złodzieje „przygarną” wszystko co ma chociażby minimalną wartość. Natomiast bywa również, że swój łup potrafią skonsumować na miejscu. O takim zajściu w piątek poinformowano bialską komendę.

Sprawca wyrywając skobel zabezpieczający okiennice wybił szybę i dostał się do wnętrza domku. Tam zainteresowały go dwie butelki alkoholu własnej produkcji, które postanowił wypić na miejscu. Choć często wartość łupów nie jest duża, spore szkody powodowane są samym włamaniem. We wspominanym przypadku pokrzywdzona oszacowała starty na 300 zł.

Do włamania doszło również w minioną środę. Sprawca wszedł do domku letniskowego wcześniej pozbywając się zasuw w drzwiach wejściowych. W środku jednak nie znalazł nic co mógłby zabrać. Kolejne pięć zgłoszeń policja przyjęła w miniony piątek. W każdym przypadku sposób działania był ten sam – włamywacz wybijał szyby domków lub wyłamywał drzwi wejściowe. Na jego nieszczęście wewnątrz nie znalazł nic, co mogłoby go interesować, za wyjątkiem paczki papierosów.

Każde z włamań miało miejsce na terenie ogródków działkowych przy alei Tysiąclecia w Białej Podlaskiej.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *