Ferie można spędzić w bibliotece

Ferie można spędzić w bibliotece 16

Wisznicka biblioteka zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z oferty zajęć przygotowanej z okazji nadchodzących ferii zimowych.

Zajęcia każdego dnia będą odbywały się od godziny 10 do 12. We wtorek (12 lutego) uczniowie zajmą się malowaniem na drewnie – stworzą piękne obrazy na naturalnym podłożu. Plastry drewna przeobrażą się w zimowe krajobrazy, w portrety królów oraz w martwą naturę.

W czwartek (14 lutego) przyjdzie czas na papierowe cuda – wesołe stworki-potworki, papierowe laleczki oraz zimowe origami. Dzieci wykonają z papieru stworki o najróżniejszym wyglądzie i zobaczą czym bawiły się ich mamy.

W piątek (15 lutego) uczestnicy zajęć spędzą dwie godziny na graniu w planszówki. Na główny plan wejdzie „Superfarmer”. To gra, podczas której dzieci sprawdź swoje możliwości jako farmerzy – ich zadaniem będzie wyhodowanie królików, świnek i innych zwierzątek oraz ochronienie ich przed wilkiem i lisem.

We wtorek (19 lutego) ciąg dalszy tematyki planszówek. Uczniowie zainspirowani grami planszowymi stworzą własne wizje pięknych domów oraz… sweterków dla jamników.

W środę (20 lutego) dzieci stworzą własną bajkę w ramach teatrzyku Kamishibai, czyli tzw. papierowy teatr. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii przy pomocy ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej skrzynki, która służy jako scena.

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy. Zgłaszać się można w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wisznicach (tel. 83 378-20-79). Wymagany jest podpis rodzica lub opiekuna prawnego.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *