Festiwal po nowemu. Tym razem muzyka wiedeńska

Festiwal po nowemu. Tym razem muzyka wiedeńska 16

Festiwal imienia Bogusława Kaczyńskiego jest wydarzeniem zainicjowanym przez prezydenta Michała Litwiniuka oraz Fundację Orfeo im. Bogusława Kaczyńskiego. Stanowi wstęp do wydarzenia o szerokim zasięgu, mającym zgromadzić muzyków z różnych krajów. Odbędzie się on w niedzielę (29 września) o 18 w bialskiej hali AWF przy ul. Marusarza w Białej Podlaskiej.

Zaplanowane na ten rok widowisko prezentuje uwielbiane przez Bogusława Kaczyńskiego kompozycje muzyków wiedeńskich. To nie koncert estradowy, lecz spektakl z udziałem orkiestry, śpiewaków, baletu i z elementami multimedialnymi. Założeniem tego festiwalu jest otwarta formuła, prezentowanie dzieł muzycznych z różnych stron świata, bo muzyka, jak każda dziedzina sztuki, opiera się na wzajemnym przenikaniu wpływów. I takie jest zamierzenie Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego. Fundacji udzielono prawa ochronnego na znak towarowy, jakim jest nazwa festiwalu. Została więc opatentowana. Chopin Univeristy Chamber Orchestra, która wystąpi podczas widowiska, składa się z 40 muzyków, którzy właśnie wrócili z trasy koncertowej w Chinach.

Widowisko poprowadzi dyrektor fundacji, Krzysztof Korwin-Piotrowski. To scenarzysta, reżyser i producent telewizyjny i teatralny, dyrektor artystyczny Fundacji ORFEO im. Bogusława Kaczyńskiego w Warszawie oraz Sceny ORFEO, dyrektor Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej, kierownik artystyczny zespołu wokalno-tanecznego „Orfeum”, wykładowca na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarz, menedżer kultury, kurator wystaw, komentator muzyczny i konferansjer.

Festiwal po nowemu. Tym razem muzyka wiedeńska 17

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *