Rozrywka, konkursy i sport. Tak wyglądał festyn przy „Dziewiątce”

DSC_9771
fot. Karolina Jaszczuk

Miało być rodzinnie i tak właśnie było. Trudno byłoby zliczyć wszystkie osoby, które tego dnia pojawiły się na festynie.

Festyn rodzinny, który odbył się w minioną sobotę (9 czerwca) na placu przy Szkole Podstawowej nr  9 w Białej Podlaskiej został zorganizowany m.in. z okazji 30-lecia tejże placówki. Był to główny, choć nie jedyny powód do świętowania. Imprezę zorganizowano również z myślą o minionym już Dniu Matki, Dniu Dziecka, ale i o zbliżającym się powoli Dniu Ojca.

– W organizację festynu bardzo aktywnie włączyli się rodzice. Stoiska, które pojawiły się podczas imprezy należały do lokalnych firm, lecz należy zaznaczyć, że były to przedsiębiorstwa należące właśnie do rodziców – mówi Katarzyna Sierpotowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9. Firmy te z jednej strony się reklamują, z drugiej jednak fundują dzieciom różnego rodzaju upominki i nagrody.

Warto również wspomnieć, że duże zaangażowanie wykazali nauczyciele oraz gimnazjaliści, którzy swoim młodszym kolegom zapewnili różnego rodzaju konkursy. Główną nagrodą, którą można było wygrać był rower. Aby móc o niego zawalczyć dzieci musiały zmierzyć się z kilkunastoma konkurencjami sportowych oraz dokończyć hasło „Moja rodzina jest…” . Oprócz tego na scenie można było podziwiać szereg występów.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *