Finał zwyciężyły na własnym boisku

I miejsce PGm1 Piszczac

Dobiegły końca finałowe rozgrywki w piłce nożnej dziewcząt na szczeblu powiatowym. Najlepsze okazały się zawodniczki z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Piszczacu, podopieczne Piotra Kurowskiego.

Zawody odbyły się w poniedziałek (29 kwietnia) na boisku „Orlik 2012” w Piszczacu. Przeciwniczkami ekipy dziewcząt z tutejszego gimnazjum były reprezentantki Szkoły Podstawowej w Rossoszu oraz Szkoły Podstawowej w Janowie Podlaskim. Pierwszą drużynę pokonały 1:0, natomiast z drugą zwyciężyły 2:1. Tym samym młode piłkarki z Piszczaca zapewniły sobie awans do rozgrywek rejonowych i otrzymały Puchar Szkolnego Związku Sportowego.

Dziewczęta wystąpiły w składzie Afaltowska Ewelina, Guz Klaudia, Glińska Julia, Knap Daria, Kołodziej Laura, Kowiewska Kinga, Kukawska Michalina, Kukawska Weronika, Nestorowicz Julia, Nestorowicz Natalia, Prokopiuk Bernadetta, Szot Karolina, Ułasiuk Patrycja oraz Żakowska Natalia.

Drugie miejsce wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej w Rossoszu (op. Marek Czech), a na trzeciej pozycji uplasowały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Janowie Podlaskim (op. Dorota Jakimiuk). Zawody rejonowe odbędą się 7 maja o godzinie 10 w Parczewie.