Flash mob pod urzędem gminy

37893644_535572886862353_3090071348467204096_n
fot. gck.drelow.pl

Każdy urzędnik wychodzący z budynku mógł poczuć się jak celebryta. Młodzież podbiegała do pracowników przy dźwiękach fanfar z prośbą o autograf i wspólne „selfie”. A to tylko jeden z wielu elementów projektu „Przestrzeń wiejska”.

Projekt realizowany był w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Legionów Polskich w Żerocinie. Część warsztatowa zakładała dwa bloki – warsztaty rozwoju osobistego oraz warsztaty teatralne. Zwieńczeniem był zorganizowany przez uczestników projektu flash mob przy Urzędzie Gminy w Drelowie.

Celem projektu, w którym wzięła udział młodzież w wieku od 13 do 20 lat, było zainspirowanie do podejmowania działań animacyjnych w miejscu zamieszkania, a w szczególności w małych miejscowościach, czyli właśnie w tytułowej „Przestrzeni wiejskiej”.

Trzydniowe warsztaty rozwoju osobistego poprowadził Paweł Grochocki – psycholog, śpiewak oraz muzykoterapeuta. Instruktor czuwał nad uczestnikami, którzy rozwijali umiejętność kreatywnego myślenia oraz pracy w zespole. Pod jego okiem rozpoznawali i nazywali emocje oraz poznawali samych siebie oraz siebie wzajemnie. Do wykreowania więzi w grupie przyczyniły się gry i ćwiczenia integracyjne.

Drugim etapem projektu były warsztaty teatralne. Poprowadził je aktor teatralny i kabaretowy Michał Łysiak. Podczas zajęć młodzież miała szansę kształtować umiejętność improwizacji słownej i ruchowej, a zademonstrowali to w postaci wspomnianego wcześniej flash moba. Został on zorganizowany pod koniec lipca pod budynkiem Urzędu Gminy Drelów.

Dzięki projektowi młodzież miała okazję zaprezentować swój wielki potencjał nie tylko osobisty, ale i animacyjny. „Przestrzeń wiejska” przyczyniła się do zawiązania grupy o wyjątkowej odwadze, głowach wypełnionymi kreatywnymi pomysłami oraz o wielkich sercach.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *