Folklor i tradycja ponownie zagoszczą w mieście

Folklor i tradycja ponownie zagoszczą w mieście 16

Jarmark Michałowy to już miejska tradycja. Co roku, na dwa dni bialski plac zamienia się w kiermasz z prawdziwego zdarzenia, a towarzyszą temu tańce przy oryginalnych, autorskich i znanych szlagierach. Nie zabraknie również koncertów na ludową nutę.

Jarmark Michałowy tym razem przypada na piątek i sobotę 28 i 29 września. Tradycyjnie wydarzenie odbędzie się na placu Wolności w Białej Podlaskiej.

Pierwszego dnia od godziny 10 do 16 będzie trwał kiermasz tradycyjnych, lokalnych i regionalnych produktów, sztuki ludowej, rękodzieła oraz rzemiosła artystycznego.

Na scenie będzie można podziwiać kapele ludowe i zespoły folklorystyczne takie jak „Sokotuchy” i „Barwinek” działające przy bialskim GOK, Kapela Zdzisława Marczuka z Zakalinek oraz Aleksander Simoniuk, polski harmonista z Białorusi. Tego dnia wystąpią również Kapela Ludowa „Podlasiacy” i Zespół Pieśni i Tańca „Podlasiacy” BCK w Białej Podlaskiej.

Ponadto będzie można zobaczyć prezentacje i wziąć udział w warsztatach tkackich, koronkarskich, wykonywania kwiatów ze zdobnictwa ludowego, wykonywania pasa – krajki oraz nauka strzelania z łuku.

Organizatorzy w tym roku wprowadzili też pewną nowość. „Strefa na zdrowie” to specjalnie zaprojektowany namiot, w którym będą odbywały się bezpłatne badania i konsultacje kardiologiczne, endokrynologiczne, pulmonologiczne i okulistyczne (od godziny 10 do 18).

Kolejnego dnia również będzie można odwiedzić kiermasz z tradycyjnymi produktami, ale oprócz tego w programie znalazł się szereg występów kapel podwórkowych. Wśród nich znalazły się takie jak Kapela Podwórkowa „Klawa Ferajna” z Białej Podlaskiej, Kapela Podwórkowa „Fakiry” z Piotrkowa Trybunalskiego , Kapela Podwórkowa „Rawskie Retro” z Rawy Ruskiej oraz Aleksander Simoniuk, polski harmonista z Białorusi.

Tego dnia nowością będzie „potańcówka miejska”. Od 18 do 22 potrwa zabawa taneczna przy oryginalnych, autorskich i znanych szlagierach. O muzyczne brzmienie zadbają kapele podwórkowe i laureaci wielu festiwalu folkloru miejskiego – Kapela Podwórkowa „Fakiry” z Piotrkowa Trybunalskiego i „Rawskie Retro” z Rawy Ruskiej (Ukraina).

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *