Fotografują zbiory w muzeum

Fotografują zbiory w muzeum 16

Muzeum Południowego Podlasia realizuje projekt pn. Digitalizacja zbiorów Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej. Dzięki digitalizacji, kolekcja zasobów muzealnych trafi do szerokiego grona odbiorców.

Zainteresowanie ikonami znajdującymi się w bialskiej instytucji kultury jest ogromne i przyciąga rocznie tłumy turystów. Efektem digitalizacji 450 ikon, które będzie można podziwiać w wersji cyfrowej, będzie poszerzenie przez bialskie muzeum działań na arenie ogólnopolskiej i światowej. Cyfrowa digitalizacja dóbr kultury ma za zadanie stworzenie łatwego dostępu do cennych dzieł, zapoznanie społeczeństwa z kulturą wyższą, docenienia narodowego dorobku oraz ochronę cennych zbiorów, które dzięki cyfryzacji nie będą narażone na nadmierne zewnętrzne wykorzystywanie. Realizacja projektu wpłynie pozytywnie na rozwój turystyki w regionie.

W ramach projektu zakupiono dotychczas: urządzenie do zabezpieczania sieci w Muzeum, zasilacze awaryjne, macierz pamięci, szafy serwerowe, serwery wraz z systemem operacyjnym, komputery do opisu muzealiów, urządzenia wielofunkcyjne, stacje robocze do obróbki skanów, zestaw do fotografowania obiektów muzealnych.

Digitalizację zbiorów wspomaga aplikacja informatyczna Muzeo.

Ponadto w ramach projektu wybudowane zostało pomieszczenie serwerowni z instalacjami elektrycznymi i telekomunikacyjnymi w budynku Oficyny Zachodniej Muzeum Południowego Podlasia.

Wartość całego zadania: 723 692,85 zł, w tym dofinansowanie z UE: 615 138,91 zł.

Fotografują zbiory w muzeum 17 Fotografują zbiory w muzeum 18 Fotografują zbiory w muzeum 19 Fotografują zbiory w muzeum 20 Fotografują zbiory w muzeum 21

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *