Francuz pędził prawie 150 km/h. Zatrzymała go policyjna grupa „Speed”

Francuz pędził prawie 150 km/h. Zatrzymała go policyjna grupa "Speed" 16

Duża prędkość może stanowić zagrożenie nie tylko dla osób podróżujących danym pojazdem, ale także dla innych uczestników ruchu. Grupa „Speed” nieustannie prowadzi działania mające na celu wyeliminowanie takich zachowań na drodze. W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali „rekordzistę”. 

W niedzielę (28 czerwca) około godziny 9 policjanci zatrzymali „rekordzistę”. 32-letni obywatel Francji przejeżdżał przez teren zabudowany w Tłuśccu z prędkością 147 km/h. Pędząc swoim Renaultem przekroczył dozwoloną prędkość aż o 97 km. Wszystko to zostało uwiecznione na policyjnym wideorejestratorze.

Dzień wcześniej (27 czerwca) w tej samej miejscowości uprawnienia stracił 48-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego kierujący Audi. Przekroczył prędkość o 78 km.

– Wakacje to czas odpoczynku, urlopów oraz przerwy od zajęć szkolnych. Przypominamy, że słoneczna aura i sprzyjające temperatury nie zwalniają nas od zachowania zgodnego z prawem, zwłaszcza w ruchu drogowym. Od początku wakacji policjanci z bialskiej grupy „Speed”, zatrzymali uprawnienia dziesięciu kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km – pisze Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy policji.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *