Wybrano młodych mistrzów

DSC_3124

W środę (20 czerwca) w Rudnikach odbyła się uroczysta Gala Mistrzów. Dzieci ze Szkół Podstawowych zostały nagrodzone za trud włożony w doskonalenie siebie i reprezentowanie szkoły.

W kategorii „nauka” wyróżniono 13 osób. Uczennica Joanna Domańska z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Halasach uzyskała średnią ocen 5,5 . Uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach Anita Ignaciuk i Agnieszka Komińczyk ukończyły rok szkolny ze średnią: 5,67. Uczeń z najwyższą średnią spośród wszystkich nagrodzonych mistrzów to Karol Ziarek z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Misiach, który uzyskał średnią 5,71. Karol ponadto zajął III miejsce w osiemnastych Wojewódzkich spotkaniach kabaretowych „KĄKOLEWISKO”.

Uczennica Weronika Tymoszuk z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy uzyskała średnią ocen 5,17, a Dominika Melaniuk (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Karola Krysińskiego w Rudnikach) 5,36. Bracia Szymon i Mateusz Nakaziukowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy uzyskali średnią 5,36. Szymon dodatkowo zajął I miejsce w II Ogólnopolskim Amatorskim Turnieju Tańca Towarzyskiego. Uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tłuśćcu: Alicja Nowosielska oraz Iga Raczyńska zdobyły średnią 5,36. Dziewczęta z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tuliłowie: Zuzanna Karwowska oraz Natalia Makaruk ukończyły rok szkolny ze średnią 5,27. Zuzia zajęła II miejsce drużynowo w Międzynarodowym Festiwalu „Мы вместе” г, zaś Natalia III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym Fauna i Flora Lubelszczyzny.

W kategorii “Kultura” Mistrzami zostało 12 osób. Daniel Ostrowski z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Misiach zajął I miejsce w Wojewódzkim konkursie pod tytułem „Odpowiedzialne korzystanie z numeru alarmowego 112”. Giulia Frąckiewicz za I miejsce drużynowo w powiatowych eliminacjach ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” oraz III miejsce w Finale Powiatu Bialskiego w Szachach Drużynowych. Krystian Pietruszka, który zajął III miejsce w 18. Wojewódzkich spotkaniach kabaretowych „KĄKOLEWISKO”. Mateusz Łukasiewicz za II miejsce w Bialskiej Lidze Biologiczno- Chemicznej oraz Jakub Jowik.

Z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach nagrody otrzymali: Dorota Zdańkowska oraz Szymon Saczuk za wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym – Kangur, a także Oskar Biereta, który zajął II miejsce na etapie powiatowym w Konkursie plastycznym: Bezpiecznie na wsi mamy – wypadkom zapobiegamy. Uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy Julia Daniluk była finalistką etapu wojewódzkiego w Konkursie Ortograficznym Lubelskiego Kuratora Oświaty, Mateusz Wawryniuk, Kacper Lewczuk oraz Julia Wojtczuk. Uczniowie zajęli I miejsce drużynowo w Ogólnopolskim konkursie „Wybieram wodę-Akcja Edukacja”. Natalia Barczuk z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Portret Sowy”.

W kategorii “Sport” również nie zabrakło Mistrzów. Daniel Śmieciuch, Bartosz Lesiuk oraz Dominik Kałan zajęli II miejsce w finale powiatu w piłce nożnej w turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Uczniowie uczęszczali do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Halasach. Chłopcy z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Misiach Wiktor Tymoszuk i Adam Rypiński zajęli III miejsce w Finale Powiatu Bialskiego w Szachach Drużynowych. Aleksandra Kurowska została Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o Poleskim Parku Narodowym. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy również zyskała Mistrzów 2018r. Adrian Kusznieruk zajął drugie miejsce w II Powiatowym Zimowym Turnieju Tenisa Stołowego, III miejsce w Finale Powiatu Bialskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców oraz III miejsce w Biegu pamięci ofiar katastrofy Smoleńskiej im. Marii i Lecha Kaczyńskich.

Sebastian Domański otrzymał nagrodę za III miejsce w II Powiatowym Zimowym Turniej Tenisa Stołowego oraz III miejsce drużynowo w Finale Powiatu Bialskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców. Jakub Lesiuk za II miejsce w Powiatowych Biegach Przełajowych im. Tadeusza Śledzia w Sworach, I miejsce w Biegu pamięci ofiar katastrofy Smoleńskiej im. Marii i Lecha Kaczyńskich, a także III miejsce w 13 Biegu Papieskim w Janowie Podlaskim. Nagrodzona została również Patrycja Nestoruk, która była na III miejscu w powiatowych biegach przełajowych w Rokitnie. Paweł Jaroszuk zajął III miejsce w powiatowym Drużynowym Tenisie Stołowym w Sworach. Siostry Weronika i Wiktoria Boguckie zajęły II miejsce drużynowo na etapie powiatowym i III miejsce drużynowo na etapie rejonowym w tenisie stołowym, a Karolina Grzeszyk I miejsce w drugim ogólnopolskim Amatorskim Turniej Tańca Towarzyskiego. Są to uczennice Publicznej Szkoły im. Karola Krysińskiego w Rudnikach.

Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach zajmowali czołowe miejsca w turnieju Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w powiecie bialskim zarówno drużynowo, jak i indywidualnie. Są to: Emilia Komińczyk, Beata Sidorczuk, Julia Tymoszuk, Damian Korolczuk, Dawid Wawrzycki, Klaudia Oziębło, Arkadiusz Sawczuk, Aleksandra Prokopiak, Radosław Siłuszyk, Wojciech Tymoszuk, a także Patryk Sidorczuk, Adrian Matejko, Maja Sidorczuk, Joanna Zachariasz, Kamila Tymoszuk, Kacper Filimon, Kamil Walczuk oraz Kinga i Kacper Zaniewicz. Wyróżnione zostały także uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tłuśćcu, Kinga Tarasiuk i Natalia Wsół, które należą do młodzieżowej drużyny pożarniczej.