Głównym tematem były kobiety

DSC_2734
Za nami już piąte forum kobiet, które co roku organizowane jest w międzyrzeckiej gminie. Tym razem hasło wydarzenia to „Od Serca”.

W minioną sobotę (10 marca) panie spotkały się w Krzewicy, by wspólnie mówić, a także śpiewać o pomaganiu oraz byciu otwartym na drugiego człowieka. W programie znalazł się szereg wystąpień. Pojawi się m.in. człowiek, którego szpik kostny uratował dziecięce życie – Bogdan Janusz.

Nie zabrakło również osób, które swoją aktywnością motywują i zachęcają do pomagania innym. Mowa tu o Annie Chwałek – prezes fundacji „Wspólny Świat”, Annie Stolarczuk – organizatorce akcji charytatywnych m.in. „Szpilki na trasie” oraz Dariuszu Trębickim – prezes Klubu Biegacza „Biała Biega”.

Ponadto tego dnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Kobieta Aktywna Gminy Międzyrzec Podlaski 2018”. Wydarzenie śpiewem uświetniła Schola „Miriada” z Mań, Schola „Niezapominajki” z Żabiec”, uczniowie SP w Kożuszkach oraz Dominika i Wiktoria Bułhak.

W kategorii Kobieta Kultury Laureatką została Elżbieta Baj, w kategorii Kobieta Społecznik – Teresa Kuraszyk, w kategorii Kobieta Przedsiębiorca – Krystyna Łaska. W każdej kategorii przyznano również wyróżnienia, które otrzymały Urszula Flis, Agata Osak, Halina Przychodzka i Bożena Siłuszyk (w kategorii kobieta kultury), Justyna Kowalczuk Lesiuk, Katarzyna Nurzyńska, Renata Oklińska, Bogumiła Śmieciuch oraz Marzenna Złotkowska(w kategorii kobieta społecznik) oraz Agata Cep (w kategorii kobieta przedsiębiorca).

W programie znalazły się również badania poziomu cukru, ciśnienia i słuchu oraz atrakcje dla dzieci. Będzie można również odwiedzić stoiska firm kosmetycznych, a także kiermasze rękodzieła.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *