Gmina inwestuje w rekreację i turystykę

Gmina inwestuje w rekreację i turystykę 15

Będzie miejsce do odpoczywania, grillowania z rodziną i znajomymi, a także na wycieczkę rowerową. Na ten cel gminie Konstantynów udało się pozyskać 400 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Z tej informacji ucieszą się szczególnie mieszkańcy Gnojna i Zakanala, bo to właśnie w tych miejscowościach powstaną nowe obiekty. W pobliżu punktu widokowego w Gnojnie zostanie wybudowana m.in. wieża widokowa. Znajdzie się tam również infrastruktura turystyczna w postaci wiaty grillowej i ścieżki rowerowej. Ponadto, podróżujący samochodami nie będą musieli martwić się gdzie zostawią samochód, ponieważ w pobliżu punktu widokowego pojawi się także parking.

– Przy zbiorniku retencyjnym w Zakanalu również powstanie infrastruktura turystyczna. Podobnie jak w Gnojnie będzie tam wiata grillowa oraz inne wyposażenie, które pozwoli mieszkańcom gminy na wypoczynek – tłumaczy Romuald Murawski, wójt gminy Konstantynów. – Zostanie też odrestaurowana ścieżka wokół zbiornika. Będzie założony również monitoring oraz oświetlenie. Będą to elementy, które pozwolą na spokojne przebywanie na tym terenie.

Realizacja inwestycji planowana jest na przyszły rok.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *