Gmina jak malowana

Gmina jak malowana 16

Tak samo jak w poprzednich latach odbędzie się ogólnopolski plener malarski. Słońce latem rozświetla każdy kawałek ziemi i niesie natchnienie. Artyści będą mogli wymienić się swoimi twórczymi pomysłami, zintegrować oraz zaprezentować nabyte umiejętności.

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Wójt Gminy Piszczac Kamil Kożuchowski i Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu ogłaszają plener malarski w Zalutyniu. Znajduje się tam Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, gdzie spotkają się artyści z różnych stron Polski i nie tylko. Zagoszczą tutaj malarze z Warszawy, Lublina, Trójmiasta, Poznania, ale także Lwowa. Spotkamy również miejscowych twórców. Od 30 lipca do 7 sierpnia wyjdą oni w przestrzeń i przekażą swoje wizje krajobrazów, zakątków gminy Piszczac na płótnie. Dzieci również będą mogły pokazać swoje zdolności na wspólnych zajęciach plastycznych w Zalutyniu trzeciego sierpnia.

W niedzielę (5 sierpnia) o godzinie 11 na skwerku w Piszczacu zawisną powstałe prace. Każdy może przyjść na spotkanie z artystami podczas trwania pleneru. Wstęp wolny.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *