Gmina nie poniesie kosztów na zajęcia dla seniorów

Gmina nie poniesie kosztów na zajęcia dla seniorów 15

Aktywny senior? Łomazy są na „tak”. Zajęcia kulturalne, wycieczki, pilates, warsztaty instrumentalne oraz wszelkiego rodzaju poradnictwo to tylko część założeń projektu, który ruszy już niebawem. Samorząd pozyskał na ten cel prawie 1 mln zł.

Projekt „Aktywny senior!” rozpocznie się już jesienią. W 95 procentach został on dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.  – Wkład gminy stanowi 5 procent, ale jest to wkład rzeczowy, nie finansowy. Gmina nie wyda na projekt nawet złotówki – wyjaśnia Jerzy Czyżewski, wójt gminy Łomazy. – Zajęcia będą odbywały się w salach, które są własnością gminy i to jest właśnie nasz wkład do projektu.

Nabór ruszy najprawdopodobniej pod koniec sierpnia lub na początku września, tak by na przełomie września i października rozpoczęły się zajęcia. Oferta prezentuje się bardzo bogato. Seniorzy będą mogli uprawiać nordic walking, pilates, pójść na basen czy skorzystać z muzykoterapii. To jednak dopiero początek. Zostaną zorganizowane również zajęcia z kosmetologii, zajęcia artystyczne oraz warsztaty instrumentalne i informatyczne.

Seniorzy będą mieli szansę również skorzystać z wsparcia psychologicznego oraz terapeutycznego oraz zasięgnąć porady fizjoterapeuty, dietetyka, lekarza czy masażysty. Nie zabraknie też poradnictwa ubezpieczeniowego, bankowego, prawnego bądź z zakresu kreowania wizerunku. W planach są także wycieczki, dowożenie seniorów oraz zakup sprzętu sportowego i medycznego.

Projekt wystartuje już na jesień i będzie trwał aż do 2021 roku. Skierowany jest do osób, które ukończyły 60 rok życia.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *