Gmina remontuje chodniki

chodniki Łomazy

To już drugi rok w którym gmina pracuje nad poprawą jakości chodników. Zakończenie prac planowane jest na wrzesień bieżącego roku.

W ramach porozumienia Gminy Łomazy ze Starostwem Powiatowym w Białej Podlaskiej trwa drugi etap budowy chodnika dla pieszych przy ulicy Brzeskiej w Łomazach. W bieżącym roku powstanie ponad pół kilometra chodnika wraz ze zjazdami, a także odwodnienie drogi i chodnika. Dodatkowo zostanie przesunięty słup energetyczny na skrzyżowaniu ulic Brzeskiej i Poprzecznej kolidujący z trasą nowego chodnika. Zakończenie prac zaplanowano na wrzesień. Koszt inwestycji wyniesie 250 765,35 zł.

W 2017 roku został wykonany pierwszy etap prac polegających na budowie chodnika dla pieszych przy ul. Plac Jagielloński i Brzeskiej w Łomazach na odcinku około 350 metrów. Ogólna wartość wykonanych robót wyniosła 118 382,79 zł.

W czerwcu tego roku firma Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Teresa Wysocka z Łomaz wykonała remont chodnika przy ul. Kościuszki w Łomazach. Stary i zniszczony chodnik od skrzyżowania z ul. Lubelską do skrzyżowania z ul. Podrzeczną został zastąpiony nowym, z kostki brukowej. Zakres prac polegał na wykonaniu ponad 250 metrów chodnika, około 40 metrów podjazdów, krawężników, obrzeży oraz wymianie i regulacji studzienek. Wartość prac wyniosła 41 604,83 zł.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *