Gmina stawia na gospodarkę wodną. Będzie kolejna inwestycja

tuczn1

Gmina Tuczna jest na „ostatniej prostej” realizacji kompleksowego projektu pt. „Modernizacja hydroforni w miejscowości Tuczna, montaż paneli fotowoltaicznych oraz wymiana wodomierzy”. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy będą mogli liczyć na podniesienie poziomu jakości usług komunalnych w gminie. Zyskają także lepszą jakość dostaw wody pitnej oraz nowoczesną i rozległą na cały teren infrastrukturę umożliwiającą dostęp do wody.

Władze gminy nie próżnują. W ostatnich dniach podpisano umowę o dofinansowanie na realizację kolejnego projektu z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Projekt pt. „Rozbudowa systemu wodno-kanalizacyjnego w miejscowości Tuczna” będzie dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Dzięki temu projektowi zmodernizowane zostanie ujęcie wody w Wólce Zabłockiej. Na terenie ujęcia wody ma powstać instalacja fotowoltaiczna, która obniży koszty funkcjonowania stacji. Na terenie Międzylesia, Wólki Zabłockiej Kolonii oraz Matiaszówki powstanie sieć wodociągowa wraz z przyłączami.

Wartość tego projektu wyniesie ponad 1,5 mln złotych.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *