Gmina szyje maseczki, rozda je mieszkańcom

Gmina szyje maseczki, rozda je mieszkańcom 16

Aktywnie w przygotowanie maseczek mieszkańcom włączyła się gmina Biała Podlaska. W pierwszej kolejności osłonę twarzy otrzymają seniorzy. Władze gminy wsparły również szpital i pogotowie. 

– Do walki z koronawirusem nasza gmina włączyła się w sposób bardzo aktywny. Do tej pory przeznaczyliśmy fundusze w wysokości 10 tys zł na zakup środków ochrony indywidualnej dla bialskiego pogotowia. Pomagamy również Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Białej Podlaskiej – podkreśla Wiesław Panasiuk, wójt gminy Biała Podlaska. Do szpitala już trafiło kilkaset maseczek.

Warto podkreślić zaangażowanie pracownic Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej. – Te pani mają za zadanie w pierwszej kolejności uszyć ponad cztery tysiące maseczek dla naszych mieszkańców. W pierwszej kolejności trafią one do seniorów – zaznacza wójt gminy.

Można wesprzeć pracownice GOK m.in. pomagając szyć maseczki. Jeżeli ktoś ma maszynę do szycia i umiejętności krawieckie warto skontaktować się z ośrodkiem kultury.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Brawo Panie Wójcie za aktywność w tym ciężkim okresie i objęcie w sposób szczególny seniorów bo młodzi sobie poradzą.