Gmina Wisznice nie zostawia swoich mieszkańców

Gmina Wisznice nie zostawia swoich mieszkańców 16

W Wisznicach ograniczona jest dostępność do urzędu ale władza gminy stara się wspierać swoich mieszkańców. Na terenie gminy w tym momencie jest siedem osób, które są na kwarantannie domowej.

Gmina Wisznice w obliczu pandemii koronawirusa stara się jak najlepiej ułatwić kontakt z mieszkańcami. – Na kwarantannie jest w chwili obecnej siedem osób z Gminy Wisznice, wszystkie przechodzą kwarantannę w domach. W miejscu zbiorowej kwarantanny w internacie Liceum Ogólnokształcącego nie ma żadnej osoby – podkreśla Piotr Dragan, wójt gminy Wisznice.

Urząd Gminy Wisznice oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej pracują w godzinach urzędowania, są zamknięte jednak dla petentów. Z urzędnikiem można w sprawach pilnych umówić się uprzednio wcześniej telefonicznie na wizytę w urzędzie. Pozostałe jednostki podległe są zamknięte dla mieszkańców. – Mieszkańcy mogą liczyć na pomoc GOPS Wisznice, gdzie udostępniono specjalny dyżurujący do godz. 19 numer telefonu, na który mieszkańcy mogą zgłaszać swoje zapotrzebowanie i po takich telefonach udzielana jest pomoc w codziennych sprawunkach – informuje Ewa Jarosławska-Popielewicz z urzędu gminy Wisznice.

Na tą chwilę prócz zawieszenia wydarzeń kulturalnych. Zawieszono zebrania z mieszkańcami miejscowości gminnych tzw. zebrania sołeckie.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *