Gmina z certyfikatem jakości, wójt ze specjalnym wyróżnieniem

samorzadowy lider2
fot. nadesłane

Międzyrzecka gmina po raz kolejny otrzymała certyfikat jakości „Samorządowy Lider Edukacji”, natomiast wójt Krzysztof Adamowicz odebrał wyróżnienie „Mecenas wiedzy”.

Ponad 150 liderów samorządowych z całej Polski – prezydentów miast, burmistrzów, wójtów i starostów, wzięło udział w Gali Finałowej Konkursu „Samorządowy Lider Edukacji”. Zasłużonym wręczono certyfikaty i statuetki, które otrzymuje się za osiągnięcia w dziedzinie polityki oświatowej i zarządzania szkolnictwem.

Certyfikat jakości „Samorządowy Lider Edukacji” gmina Międzyrzec Podlaski uzyskała już po raz trzeci. Dokument poświadcza, że rozwój edukacji i systemu oświaty w gminie idzie w dobrym kierunku, a priorytetem władz samorządowych jest dbałość o te obszary.

Podczas gali przyznano również wyróżnienie specjalne „Mecenas wiedzy”, które wręczane jest certyfikowanym jednostkom samorządu terytorialnego wykazującym się szczególnym, osobistym zaangażowaniem na rzecz rozwoju nowoczesnej, innowacyjnej edukacji. Otrzymał je wójt gminy Krzysztof Adamowicz.

Certyfikat przyznawany jest po analizie dokonanej przez Komisję Ekspertów, którą tworzą wybitni naukowcy reprezentujący takie uczelnie jak Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Śląski czy Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Uroczyste wręczenie odznaczeń odbyło się w ubiegłą sobotę (13 października) w Collegium Nowodworskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *