Gminie przyznano ponad 6,6 mln zł na rewitalizację

Gminie przyznano ponad 6,6 mln zł na rewitalizację 16

Gmina Piszczac zrealizuje projekt warty ponad 9,3 mln zł. Targowisko przejdzie długo wyczekiwaną modernizację, natomiast miejscowa szkoła wzbogaci się m.in. o wielofunkcyjne boisko. Projekt rewitalizacyjny obejmuje również termomodernizację jednego z gminnych budynków oraz przebudowę lokalnego skweru.

Wczoraj pojawiła się lista rankingowa projektów wybranych do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Gmina Piszczac znalazła się na szóstej pozycji z projektem opiewającym na kwotę wynoszącą niemal 9 309 000 zł. Dotacja na „Rewitalizację obszaru zdegradowanego poprzez modernizację infrastruktury i uporządkowanie przestrzeni publicznej” wyniosła ponad 6 631 000 zł.

W ramach projektu zostanie wykonana m.in. modernizacja targowiska umiejscowionego przy ulicy Cmentarnej w Piszczacu. Jego przebudowa miałaby polegać przede wszystkim na utwardzeniu placu (o pow. liczącej ponad 1 ha), wyznaczeniu stoisk, wykonaniu ogrodzenia i zaplecza sanitarnego oraz zamontowanie oświetlenia. – Dzięki modernizacji targowisko z pewnością nabierze nowego charakteru, a co najważniejsze znacznie usprawni się handel – mówi Kamil Kożuchowski, wójt gminy Piszczac. – W tej chwili nie ma tam odpowiednich warunków jeżeli chodzi o podłoże. Myślę, że rewitalizacja poprawi jakość robionych zakupów i pomoże również samym kupcom.

W ramach projektu zaplanowano również termomodernizację budynku starej szkoły w Piszczacu na potrzeby Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Przewidziana jest także budowa boiska do piłki nożnej, boiska wielofunkcyjnego oraz bieżni przy Zespole Placówek Oświatowych w Piszczacu. Ponadto zostanie przebudowany skwer w centrum miejscowości. – Głównym punktem modernizacji tego skweru byłaby nowoczesna fontanna gejzerowa – wyjaśnia włodarz gminy. – Chcemy też umieścić tam elementy małej architektury.

Zgodnie z harmonogramem przebudowa targowiska ma odbyć się jeszcze w tym roku, natomiast pozostała część działań zostanie zrealizowana do końca 2020 roku.

Udostępnij!

Komentarze: 10

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

    1. Ale żeby te 6 baniek dostać , gmina musi wziąć „kredycik” bo przecież nie przeznaczy tak dużej części swego budżetu na realizację zadania. „Kredycik ” oprocentowany -niech ktoś powie jakie teraz są oprocentowania kredytów? Ale to i tak lepiej niż ze swoich latami dłubać po kawałku.

    2. Wymyślcie jakieś inne powiedzonka . Wszyscy klepią w kółko to samo „Odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku” A gdyby Rada Gminy nie wyraziła zgody na zaciągnięcie kredytu na ta inwestycję to stanowisko było by nieodpowiednie czy może osoba była by nieodpowiednia. Skończcie z tym żałosnym i bezmyślnym lizaniem d…..y – piszcie o konkretach a nie takie dyrdymały małego Kazia

      1. Dyrdymały małego Kazia , lizanie d…y, zastanów się co piszesz !!! A jeśli Urząd Gminy nie spłaci zaciągniętych zobowiązań finansowych to myślisz że spłacą je Radni Gminy , którzy Twoim zdaniem łaskawie WYRAZILI ZGODĘ !!!