„Grały” motopompy, a woda lała się strumieniami

DSC_4743
fot. Monika Chodzińska

Wiosna w pełni, a co za tym idzie ruszył sezon strażackich turniejów. Tym razem w sportowej rywalizacji spotkali się ochotnicy z bialskiej gminy.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze odbyły się w minioną niedzielę (20 maja). Strażacy z gminy Biała Podlaska zmierzyli się na boisku przy Zespole Szkół w Sworach. Zawodom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda.

Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn męskich ze wszystkich jednostek w gminie oraz jedna wyjątkowa drużyna – kobieca, która wykonywała te same ćwiczenia, co mężczyźni.  Zawody rozpoczęły się sztafetą pożarniczą z przeszkodami. Drugą częścią były bardzo widowiskowe i lubiane przez publiczność ćwiczenia bojowe.

– W gminie mamy ponad pół tysiąca strażaków.  Trzeba przyznać, że swój kunszt pokazują przy zdarzeniach i akcjach pożarowych, ale dzisiaj na zawodach również pokażą co potrafią. Myślę, że takie zawody są potrzebne. Wszystkie jednostki spotykają się w jednym miejscu, co je jednoczy – mówi Wiesław Panasiuk, wójt gminy Biała Podlaska.

O tym, do kogo powędruje miano zwycięzców decydował łączny czas w obu konkurencjach. Dla najlepszych przewidziano takie nagrody jak puchary oraz sprzęt pożarniczy – buty, umundurowanie oraz kaski.

Na pierwszym miejscu uplasowała się jednostka z Sitnika. Drugie miejsce zajęli strażacy ze Swór, a tuż za nimi byli reprezentanci Husinki. Kolejne miejsca zajęli ochotnicy z Cełujek, Cicibora Dużego, Sławacinka Starego i Hruda. Pozostałe pozycje objęli zawodnicy z Dokudowa, Ortela Książęcego, Woskrzenic Małych, Sycyny i Wólki Plebańskiej.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *