Niedziela w rodzinnym i sportowym klimacie

DSC_0762

Świętowały dzieci, ale nie tylko. Miniona niedziela była też okazją do uczczenia pamięci cenionego społecznika, Jana Bandzarewicza.

Ubiegła niedziela (10 czerwca) w Ortelu Książęcym Drugim miała dwie odsłony. Z samego rana został rozegrany I Memoriał Jana Bandzarewicza w piłce nożnej. W zmaganiach wzięły udział drużyny strażackie z terenu bialskiej gminy. Pierwsze miejsce zajęła OSP Sitnik, drugie OSP Wólka Plebańska, a trzecie OSP Husinka.

– Jan Bandzarewicz pochodził właśnie z tej miejscowości. Pracował bezinteresownie, był społecznikiem. Jednocześnie pełnił funkcję prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Ortelu – wyjaśnia Wiesław Panasiuk, wójt gminy Biała Podlaska. – Kochał straż i oddałby za nią życie. Był człowiekiem nietuzinkowym. Zorganizowaliśmy ten memoriał by pamięć o nim nie zaginęła.

Tego dnia odbył się również Gminny Dzień Dziecka. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Na początek zebrani mieli okazji podziwiać na scenie przedstawienia w wykonaniu uczniów. W międzyczasie dzieci miały okazję szaleć do woli na zjeżdżalniach, zwiedzić wóz strażacki czy wziąć udział w zabawach animacyjnych.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *