Gminy i miasta wspierają bialskich medyków

Gminy i miasta wspierają bialskich medyków 15

Gminy powiatu bialskiego wspierają działalność szpitala i pogotowia. Jedni kupują sprzęt, a drudzy przekazują pieniądze na zakup środków ochrony osobistej. Sprawdziliśmy, które gminy się w akcję pomocy zaangażowały.

Miasto Biała Podlaska
– Właśnie dotarło do nas 400 litrów środka do dezynfekcji karetek, który kupiliśmy za 15 tys. zł. Natychmiast przekazujemy go bialskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego – informuje Michał Litwiniuk, prezydent miasta.

Miasto poszukuje niedostępnych w tej chwili na rynku respiratorów, odpowiadających specyfikacji służb medycznych, których zakup zadeklarował prezydent. W tej chwili będą to trzy wysokiej jakości respiratory, na które przeznaczono 300 tys. zł z budżetu miasta.

Miasto Międzyrzec Podlaski
Miasto Międzyrzec Podlaski przyznało dotację dla SPZOZ Biała Podlaska z przeznaczeniem na wsparcie Punktu wyjazdowego Zespołów Ratownictwa Medycznego Międzyrzec Podlaski w kwocie 3000 zł oraz dla SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim w kwocie 10000 zł.

Miasto Terespol
Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej Miasto Terespol przekazało już 2 500 zł i jeszcze przekaże 1 000 zł. na zakupy środków ochrony osobistej dla ratowników medycznych oraz zostało przeznaczonych 5 000 zł dla szpitala w Białej Podlaskiej, obecnie trwają ustalenia co do sposobu przekazania tych środków.

Gmina Biała Podlaska
Władze gminy przeznaczyły 10 000 zł na zakupy dla bialskiego pogotowia. Z tych środków mają zostać zakupione środki ochrony osobistej.

Gmina Janów Podlaski
Mając na uwadze konieczność udzielania pomocy ratunkowej na rzecz mieszkańców naszego regionu w stanie podwyższonej gotowości, związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS Co-V -2, z budżetu Gminy Janów Podlaski zostanie udzielona pomoc finansowa w wysokości 5.000 złotych (pięć tysięcy) na zakup najbardziej obecnie potrzebnych środków ochrony osobistej dla ratowników medycznych Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej.

Gmina Kodeń
Gmina Kodeń przeznaczyła kwotę 10 000 zł na walkę z COVID19. Kwota ta trafiła do szpitala i stacji ratownictwa medycznego w Białej Podlaskiej z przeznaczeniem na środki ochrony osobistej – informuje sekretarz gminy Kodeń Mariusz Zańko.

Gmina Konstantynów
– Podjęliśmy próby pomocy bialskiemu pogotowiu ratunkowemu, zakupiliśmy materiały pierwszej potrzeby tj.
maski i odzież ochronną za kwotę 2000 zł – informuje Romuald Murawski, wójt gminy Konstatnynów

Gmina Leśna Podlaska
– Gmina wspomaga Stację Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej kwotą 8 000 zł – informuje Anna Bąkowska, sekretarz gminy Leśna Podlaska.

Gmina Łomazy
Gmina Łomazy przekazała 6,5 tysiąca złotych na wsparcie służby zdrowia, w tym 3,5 tys. zł. na Pogotowie Ratunkowe oraz 3 tys. na Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej. Wsparcie to ma być przekazane na zakup środków do walki z COVID19.

Gmina Międzyrzec Podlaski
Gmina dotychczas przekazała 100 szt. maseczek jednorazowych dla pracowników pogotowia.

Gmina Piszczac
– 23 marca rada gminy Piszczac zdecydowała o wygospodarowaniu z budżetu gminy kwoty 10 000 zł na zakup najbardziej obecnie potrzebnych środków ochrony osobistej dla ratowników medycznych Stacji Pogotowia Ratunkowego ZOZ w Białej Podlaskiej – podkreśla Adam Bielecki, sekretarz gminy Piszczac

Gmina Rokitno
Gmina Rokitno planuje przekazanie dla bialskiego szpitala i pogotowia, środki ochrony indywidualnej i środki do dezynfekcji.

Gmina Sławatycze
– Przekażemy na zakupy 3000 zł dla bialskiego pogotowia na zakup potrzebnych środków ochrony osobistej dla ratowników medycznych – informuje Arkadiusz Misztal, wójt gminy Sławatycze.

Gmina Sosnówka
Gmina w najbliższym czasie zakupi dla bialskiego pogotowia potrzebne środki ochrony indywidualnej lub środki do dezynfekcji.

Gmina Terespol
Podejmuje decyzję w jaki sposób i jakim zakresie wesprzeć medyków

Gmina Tuczna
Gmina Tuczna planuje przekazać wsparcie w kwocie 5000 zł Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej z przeznaczeniem na zakup środków ochrony indywidualnej oraz płynów do dezynfekcji.

Gmina Wisznice
Gmina Wisznice przekazała 5 tysięcy złotych na wsparcie służby zdrowia, w tym 2,5 tysiąca na Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej oraz 2,5 tys. na Pogotowie Ratunkowe w Wisznicach – oddział. Wsparcie to ma być przekazane na zakup środków do walki z COVID19.

Gmina Zalesie
Wójt gminy Zalesie, Jan Sikora postanowił przekazać bialskiemu pogotowiu kwotę 5000 zł na środki ochrony osobistej zabezpieczające ratowników medycznych.

Powiat Bialski
Powiat Bialski jest organem prowadzącym Szpital Powiatowy w Międzyrzecu Podlaskim, dlatego naturalnym jest, iż to on zajmuje najwięcej naszej uwagi. Jednakże przekazaliśmy 20 tysięcy złotych na zakup środków ochrony osobistej dla ratowników medycznych Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej celem zabezpieczenia przed zakażeniem koronawirusem COVID-19 w związku z transportem pacjentów podejrzanych o zakażenie oraz transportem materiału biologicznego do badań laboratoryjnych z tym związanych. Wiemy, że środki te nie są wystarczające, by pokryć całość potrzeb pracowników medycznych, ale choć tak możemy podziękować im za niezwykle ciężką pracę, którą wykonują dla nas wszystkich.

Gminy, których nie ma w wykazie nie udzieliły nam jeszcze odpowiedzi na pytanie o wsparciu służb medycznych. Gdy tylko je otrzymamy uzupełnimy informacje.

Udostępnij!

Komentarze: 5

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Niech wesprą większą wypłatą. Przecież stawka ratownika medycznego to rozbój w biały dzień. Ci ludzie pracują z powołania, bo na magazynie zarobiliby więcej…