Gospodynie i druhowie świętowali 60-lecie

DSC_4083

Swoje 60-lecie działalności świętowało Koło Gospodyń Wiejskich „Rozwadowianka” oraz jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozwadówce. Z tej okazji członkowie przygotowali uroczystość w miejscowej świetlicy.

Impreza rozpoczęła się od powitania zebranych przez Małgorzatę Skrzyńską, przewodnicząca oraz Tomasza Skrzyńskiego, prezes OSP. Jubileusz symbolicznie rozpoczęły także wystrzały butelek szampana. Chwilę później przedstawiono historię jubilatów i odznaczono zasłużonych.

– To piękny jubileusz. Gmina wspiera oba stowarzyszenia materialnie i duchowo. Jak tylko możemy, staramy się docenić i podtrzymać tego typu lokalne tradycje i inicjatywy – mówi Marcin Babkiewicz, wójt gminy Sosnówka.

Medalem „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego” odznaczono Teresę Skrzyńską, która przez 40 lat pełniła funkcję przewodniczącej KGW w Rozwadówce. Wśród strażaków medalami za wysługę lat odznaczono Zdzisława Naumczyka, Józefa Chilczuka, Kazimierza Skrzyńskiego, Zenona Naumczyka, Marka Wertejuka, Krzysztofa Oniszczuka, Marka Skrzyńskiego, Bernarda Chilczuka, Tomasza Bobruka, Tomasza Skrzyńskiego, Dariusza Pańko, Kamila Oniszczuka, Michała Maciejuka, Piotra Lewczuka oraz Kamila Wegierę.

Koło liczy sobie 40 gospodyń z terenu dwóch sołectw. Na co dzień Panie prowadzą wypożyczalnię naczyń oraz organizują imprezy, które na stałe wpisały się w kalendarz miejscowości – W tym roku udało nam się pozyskać dotację z agencji. Dzięki tym funduszom dokonałyśmy zakupu nowego sprzętu i naczyń. Pozwoliło nam to również zorganizować Dzień Dziecka dla pociech z całej wsi. Zostałyśmy także oficjalnie wpisane do rejestru kół. – wspomina przewodnicząca KGW.

Ochotniczą Straż Pożarną w Rozwadówce założono w 1959 roku. W tamtym czasie jednostka liczyła 27 druhów. Już w pierwszym roku swojej działalności strażacy zajęli najwyższy stopień podium na zawodach powiatowych we Włodawie. W dalszych latach druhowie skupili się także na ochronie przeciwpożarowej i zapobieganiu pożarom. Budowę pierwszej remizo-świetlicy ukończono w 1973 roku. Budynek nadal pełni swoją funkcję. Obecnie do OSP Rozwadówka przynależy ponad 40 osób.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *