Granicznicy zatrzymali auto z cofniętym licznikiem

Granicznicy zatrzymali auto z cofniętym licznikiem 16

Wynik kontroli granicznej osobowego volkswagena wykazał, że wskazanie jego licznika zostało zaniżone o ponad 86 tys. kilometrów. 

8 stycznia patrol Straży Granicznej z placówki w Kodniu zatrzymał do kontroli w tej samej miejscowości, samochód osobowy marki Opel. – Funkcjonariusze realizując czynności w ramach nowych uprawnień, sprawdzili także aktualny stan drogomierza. Po weryfikacji w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców okazało się, że jest on zaniżony o ponad 6 000 kilometrów. Tego samego dnia, prawdziwym niechlubnym rekordem, był wynik kontroli osobowego volkswagena. Kontrola tego pojazdu, została przeprowadzona na drogowym przejściu granicznym w Sławatyczach. Okazało się, że w samochodzie 30-letniej mieszkanki powiatu bialskiego, wskazanie drogomierza zostało zaniżone o ponad 86 000 km – podkreśla por. Danriusz Siennicki ze straży granicznej w Chełmie.

Kierowcy kontrolowanych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej pojazdów nie byli w stanie wyjaśnić, dlaczego stany liczników są niższe od tych zarejestrowanych w bazie CEPiK. Obecnie trwa ustalanie, jak doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny. Właściciele pojazdów niestety muszą się teraz liczyć z konsekwencjami karnymi.

Udostępnij!

Komentarze: 5

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Skończyć z tą zabawą na granicy. Każdy samochód sprawdzić. Rentgenem i systemowo. Skończy się przemyt i cwaniactwo przemytników i biorących w łapę celników. Do roboty cwaniaki się weźcie a nie faja i faja. W końcu Rząd obiecywał że zrobi z nimi porządek. I co???

    1. Zrobić nalot na tzw. warsztaty zajmujące się elektroniką samochodową na ulicach w B.Podlaskiej i okolicach. WesBMWoła, Brzeska itp, hola holowniczy do Piszczac nie pojechał

  2. Głupota, głupota i jeszcze raz głupota.Auto z 15 letnim stażem a nawet starsze, miała 5ciu a może więcej właścicieli wiec skąd kobieta może wiedzieć co się działo z licznikiem zanim go zakupiła….może był przekręcony a może po prostu przełożony z innego auta gdyż orginalny po prostu się zepsuł, w brew pozorom liczniki tez potrafią odmówić współpracy – no cóż takie parodie to tylko w tym kraju

  3. Dobrze byłoby gdyby osoby zajmujące się sprawdzaniem liczników w autach lizneliby trochę tematu z tym związanego:
    Przepisy jasno określają, że przestępstwo popełnia ten, kto dokonuje nieuprawnionej ingerencji We wskazanie drogomierza, lub zleca ją.