Hip hop ma się dobrze

Terespol startuje z kolejną lokalną inicjatywą. Tym razem za cel obrano promowanie kultury hip hop. Tematyka będzie oscylowała wokół historii miasta.

Akcja odbędzie się pod hasłem „Hip hop ma się dobrze”. Jej koordynatorami będą Grzegorz Puczka, który zajmie się graffiti oraz Mateusz Prokopiuk od freestyle. Wszelkie działania związane z malowaniem graffiti rozpoczną się w piątek (17 sierpnia). Prowadzący nauczy zainteresowanych posługiwaniem się farbami w sprayu. W planach jest stworzenie mini muralu nawiązującego do historii miasta.

Malowanie zacznie się w sobotę 18 sierpnia na ścianie przy zabytkowej Prochowni lub innej ścianie na terenie miasta. Pojawią się też tzw. writerzy z całej Polski oraz z Brześcia. Oprócz nich, w dwudniowym malowaniu wezmą udział też uczestnicy warsztatów. Każdy z nich otrzyma zestaw farb.

Inicjatywa będzie stanowiła kolejną edycję Graffiti Jam w Terespolu, którą zapoczątkował udział Miejskiego Ośrodka Kultury w programie NCK DK+ Inicjatywy lokalne 2014.

W tym roku do akcji po raz pierwszy dołączą warsztaty freestyle. One również w pewnym stopniu będą dotyczyły tematyki związanej z historią Terespola.

Każde ze wspomnianych działań są otwarte dla wszystkich chętnych.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *