Historia Białej w kolekcji Olichwiruka

Historia Białej w kolekcji Olichwiruka 16

Spotkanie z kolekcjonerem może być nie lada atrakcją i okazją do poznania historii rodzinnego miasta. Będzie można zobaczyć stare dokumenty, odznaki i fotografie z Białej Podlaskiej.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej odbędzie się spotkanie z Andrzejem Olichwirukiem, kolekcjonerem. Rozpocznie się o godzinie 17 w czwartek (12 grudnia) w Dziale Wiedzy o Regionie MBP przy ul. Warszawskiej 12a.

Andrzej Olichwiruk jest bialczaninem, absolwentem LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej i emerytowanym żołnierzem zawodowym. Jego pasją jest kolekcjonerstwo. Jest aktywnym członkiem Bialskopodlaskiego Klubu Kolekcjonera zrzeszającego nie tylko miłośników sztuki, ale też zbieraczy znaczków pocztowych, monet, banknotów, militariów, odznaczeń i innych przedmiotów, którzy często zgromadzili już pokaźne kolekcje.

Podczas spotkania w bibliotece opowie o swoich zbiorach związanych z Białą Podlaską. Znajdują się w nich m.in. dokumenty archiwalne, zdjęcia, pocztówki czy też odznaki.

Część eksponatów będzie można oglądać na wystawie zatytułowanej „Biała Podlaska w moich zbiorach. Z kolekcji Andrzeja Olichwiruka” zorganizowanej przez kolekcjonera i Dział Wiedzy o Regionie, a prezentowanej na parterze biblioteki od grudnia do stycznia.

Historia Białej w kolekcji Olichwiruka 17

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *