„Igłą malowane” w Sitniku

DSC_1115
fot. Karolina Jaszczuk

Ponad 60 osób wzięło udział w kolejnej edycji konkursu rękodzielniczego „Igłą malowane”. Jego celem było nie tylko pobudzenie inwencji twórczej, ale także promocja technik rękodzielniczych jako wspaniałego hobby.

Rozstrzygnięcie XI Konkursu Rękodzieła Artystycznego odbyło się w niedzielę (12 maja) w Pracowni Koronkarstwa w Sitniku (gm. Biała Podlaska). Wśród 64 prac znalazło się 21 wykonanych przez dzieci. Uczestnicy byli oceniani w czterech kategoriach artystycznych oraz w dwóch grupach wiekowych. Na konkurs wpłynęły prace z województwa lubelskiego, podlaskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, koszalińskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

Jedną z kategorii był haft krzyżykowy. W grupie wiekowej do lat piętnastu zwyciężyła Emilia Kuźnicka z Wasilkowa. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Nitychoruk z Konstantynowa, a trzecie Julia Krótka z Czyżowic. Wyróżnienie otrzymała Julia Litwiniec z Piszczaca oraz Maja Kaczyńska z Wiązownej. W tej samej grupie wiekowej w kategorii „Koronka” przyznano wyróżnienie Zuzannie Tonsiorowicz z Konstantynowa a w kategorii „Poduchy, poduszki, poduszeczki” wyróżnienie otrzymała Wiktoria Derkacz z Łukowców.

W grupie powyżej piętnastu lat pierwsze miejsce zdobył Bogdan Rąbalski ze Świdwina. Na drugim miejscu znalazła się Joanna Mikulska z Potworow, natomiast dwa równorzędne  trzecie miejsca otrzymały Danuta Przekorzyńska z Konstantynowa i Agnieszka Szychulska z Janowa Podlaskiego. Wyróżnienie przyznano Janinie Niedziółce z Wiechowic a nagrodę specjalną Ewie Daniluk z Białej Podlaskiej.

W kategorii haft płaski brały udział tylko osoby dorosłe. Pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Hryniewska z Mokrych, drugie Teresa Charko z Konstantynowa, a trzecie Teresa Kosińska z Wólki Nosowskiej. W kategorii koronka zatriumfowała Agnieszka Charko z Konstantynowa. Tuż za nią były kolejno Jadwiga Węgorek z Olszanicy k/Krakowa oraz Elżbieta Koryńska z Dokudowa II . Wyróżnienia otrzymała  Anna Karwacka – Kosińska z Białej Podlaskiej.

W kategorii poduchy, poduszki, poduszeczki w hafcie lub koronce, zwyciężyła Iza Celińska z Białej Podlaskiej. Dwa równorzędne drugie miejsca zdobyły Marianna Kałdun z Kożanówki i Bożena Leszczuk z Tłuśćca. Trzeciego miejsca nie przyznano, ale za to wręczono szereg wyróżnień. Otrzymały je Anna Czarnacka, Anna Hornowska, Marzena Borysiewicz, Jolanta Frączak i Joanna Chałabis. Wszystkie panie to mieszkanki DPS w Konstantynowie.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *