Budują zatoki i odnowią nawierzchnie. Zdjęcia z przebiegu prac

IMG_5574
fot. Patrycja Jędrzejewska

Trwa budowa dwóch zatok autobusowych na ulicy Akademickiej. Również przygotowywana jest ulica do położenia nowej nawierzchni. Przedstawiamy Wam zdjęcia z inwestycji.

Budowa zatok jest realizowana  ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska”. Zatoki autobusowe, które powstaną mieć będą szerokości 3,0 m, nawierzchnia z kostki granitowej. W okolicy zatok położony zostanie nowy chodnik. W ramach inwestycji  zostaną przebudowane zjazdy na posesje oraz zlikwidowane zostaną kolizje energetyczne.

Pierwsza zatoka autobusowa umiejscowiona została na odcinku obecnie istniejącego przystanku komunikacji miejskiej pomiędzy ulicą Kopernika a ulicą Głęboką. Druga zatoka na wysokości istniejącego przystanku komunikacji miejskiej na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Głęboką a zjazdem na teren AWF.  W okolicu skrzyżowania z ulicą Głęboką zaprojektowano  zostanie nowe przejście dla pieszych.

Trwają prace dotyczą fragmentu ulicy Akademickiej od ulicy Artyleryjskiej do skrzyżowania z ulicą Kopernika.  Roboty przygotowawcze, rozbiórkowe i brukarskie wykonywane sa przy czasowym, odcinkowym zawężeniu pasa ruchu oraz ograniczeniu prędkości do 30 km/h. W kolejnym etapie, roboty bitumiczne wykonywane będą przy całkowitym zamknięciu ulicy na pewnym odcinku. Wszystko ma się zakończyć w lipcu.

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Dobrze, że prezydent dba o zawieszenie aut swoich rodziców. Poprzednik też o to dbał, więc mamy Sworską zrobioną.
    Sidorska ! musicie się zmobilizować i wystawić własnego kandydata, to może i Wam zrobią nawierzchnię na jednej z ważniejszych ulic w tym mieście.

  2. Miiędzy ul.Sworską a ulicą Akademicką jest ul. Szymanowskiego gdzie nic się nie robi obraz nędzy ta ulica nie można przejść a ni przejechać bo ta trylinka już się pokruszyła.