„Ja już do stracenia nie mam nic”. Sulima rozpoczął głodówkę

"Ja już do stracenia nie mam nic". Sulima rozpoczął głodówkę 16

 – Zdechnę dla tej Polski, dla mojej rodziny. Po to, żeby tym wszystkim durniom udowodnić, że świat nie jest taki jak wy mówicie – mówił Marek Sulima, rolnik i radny powiatu bialskiego. Jego ostra wypowiedź ma związek z przegłosowaną ostatnio „Piątką Kaczyńskiego” dla zwierząt.

Marek Sulima znany jest w regionie nie tylko jako radny powiatowy, ale i rolnik. Hodowlą drobiu i rolnictwem zajmuje się od pokoleń. Nie szczędzi słów krytyki odnośnie nowych pomysłów i reform w rolnictwie. Tym razem odniósł się do przegłosowanej nocą ustawie o ochronie zwierząt – „Piątki Kłamczyńskiego”, bo to jest kłamca po prostu – mówił.

– Oszukał Polską wieś, dał ochłapy „500+”, zniszczył wielu moich kolegów, którzy siedzą teraz pod sklepami i piją piwo. Drodzy Państwo, to jest to, co dzieje się teraz na wsi. Z 60 numerów, gospodarzy nas zostało pięciu – mówił pod Sejmem.

Marek Sulima stanowczo protestuje – Ja już do stracenia nie mam nic. Zadeklarowałem dzisiaj do prezesa i prawdopodobnie, nie wiem jak to zrobię – czy w domu, czy gdziekolwiek – podejmę głodówkę. Dziś ja zdechnę dla tej Polski, dla mojej rodziny. Po to, żeby tym wszystkim durniom udowodnić, że świat nie jest taki jak wy mówicie. Bo Bóg go stworzył trochę inaczej.

„Piątka Kaczyńskiego” dla zwierząt wywołała wiele kontrowersji wśród rolników oraz hodowców z branży futerkowej. Posłowie PiS poddali swój projekt autocenzurze i przyjęli m.in. poprawkę, która wykreśliła z treści ustawy zapis o  ograniczeniu uboju rytualnego. Teraz ma on być dozwolony tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych.

Udostępnij!

Komentarze: 12

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. a wy wieśniaki nie rozumiecie że ubój rytualny to tak na prawdę jest znęcanie się nad zwierzęciem przed jego zabiciem? dla was wsiowych burków to rzecz kompletnie nie pojęta bo jesteście tylko prostakami których od zarania dziejów walił pan wójt i pleban. macie te cechy wyssane z mlekiem matki od dziecka. pies na łancuchu całe życie w 90% gospodarstw. i jeszcze to stwierdzenie plebejskie że krowa się cieli a nie rodzi….jprd….. dno totalne i metr wodorostów…. zjedz sobie człowieku do kopalni z górnikami protestować….

    1. Jakby PSL-owców interesowała wieś i ludzie do tej pory? Co innego swoi rolnicy ” biznesmeni ” . Przed wyborami owszem kręcą się jak g ..o w przeremblu . Chłopu ordery ,dyplomy, laurki a sobie synekurki. Kurka wodna.

  2. Coś mi sie wydaje , że Pan Sulima po woli chce do nich dołączyć. Jego porzednie zachowania i decyzje wskazują, że ma parcie do polityki. Jak już sie dostanie , dadzą mu pare złotych i będzie krakał tak jak wrony

  3. Wieś głosowała na pis proszę bardzo macie co chcieliście hahaha. Macie dobrze dopłaty, krusy za grosze w końcu i na was czas przyjdzie.

  4. Panie pośle Stefaniuk , jeżdził Pan po wsiach , świetlicach wiejskich, żeby zabiegać o nasze głosy . Jak Pan głosował w sprawie tej ustawy? Czekam na odpowiedź. To będzie dowodzić po co Pan został posłem . Żeby służyć ludziom-swoim wyborcom albo masz Pan ich teraz gdzieś i będziesz Pan chronił norki od poczęcia do ich naturalnej śmierci. Pańskie ugrupowanie nie potrafiło przez tyle lat uchwalić ustawy chroniącej cłowieka od poczęcia a teraz uchwaliło ustawę o ochronie zwierząt. ” Czyńcie sobie ziemie poddaną” nie na odwrót

  5. Ile jeszcze będzie nowych Rzeczypospolitych, wyniesionych z pęt niewoli na wolności szczyty?, Ile razy zmowa zmiecie nas rusko-teatońska, wymazując z mapy świata dumne słowo Polska?; Ile jeszcze będzie krwawych powstań narodowych, i tych z glową, ale również tych całkiem bez głowy (…); Ilu wodzów fantastycznych i wielkich herosów?, Ile jeszcze zarzynanych bezkarnie etosów?; Ile jeszcze zmarnowanych bez sensu okazji?, Ile chamstwa i prostactwa rodem z dzikiej Azji?, Ile wścieklej nienawiści, pychy i głupoty?, Ile przez wyborczą urnę przepchanej miernoty?; Ile nowych gabinetów jeszcze się przekręci, z racji nieprawdopodobnej ich niekompetencji?, Ilu głupców się wywyższy nad autorytety?, Ilu się złodziei schowa za immunitety?; Tę litanię wciąż będziemy śpiewać gromkim głosem, a w niedoli cicho mruczeć sobie ją pod nosem, bo to polska jest litania i to jedno wiemy, że niestety nie ma końca, póki my żyjemy!